Gyorsan elfogyott a szufla

2009. december 5. 12:48 © handball.hu

A C-csoport második találkozóján a világbajnokságra egyértelműen (v)érmes reményekkel érkező olimpiai és Európa-bajnok Norvégia Ázsia egyik folyamatosan fejlődő csapatával, Japánnal mérkőzött, és nyert.

Világbajnokság, C-csoport, 1. forduló
Norvégia
34 (15)
Japán
19 (9)
Kína, Szucsou, 750 néző
Játékvezetők: Guszeva, Vartanjan (oroszok)
Piros lap: Isitate

Hihetetlen koncentrálással léptek pályára a sokkal komolyabb játékerőt képviselő ellenféllel szemben a japán lányok, akiknél jó ideig Uegaki szórta Haraldsen kapujába a gólokat, és 6-2-ről 7-5-re zárkóztak. A norvégoknál elsősorban Johansenre, Alstadra, valamint a máskor is stabil pont Riegelhuthra lehetett számítani, akik a bizonytalanabb időszakból tovább lendítették a csapatot (17. perc: 10-5). Az ázsiaiak kapusa, Tashiro nagyon okosan zárta a szögeket, és gyakran segítette ki a társait, Uegaki szemtelen találatai pedig váratlanságuk miatt jelentettek igazi veszélyt a norvég kapura (11-8). A lerohanó-játékban jobban jeleskedő norvégok 15-9-re hozták a félidőt.

A szünet után alig több mint három perc alatt egy 5-0-s sorozattal nyitottak Herremék, amire a japán edző időkéréssel felelt, de nem tudott érdemlegesen életet lehelni együttesébe (40. perc: 24-11). A fő különbség az volt a két válogatott között, hogy míg a norvégoknál nem volt hiányposzt, addig a japánoknál egy-két ember mert csak magára nagyobb szerepet vállalni, a többiek pedig inkább a másiktól várták a megoldást (28-13).

A játékrész közepén Ishitatét egy talán nem is annyira komoly eset után azonnali piros lappal állították ki az orosz játékvezető hölgyek, majd egy újabb kétperces büntetést követően kettős emberhátrányból kellett támadniuk és védekezni. Utóbbit sikerrel, előbbit anélkül teljesítették. Amit a románok Chile ellen tettek, az a norvégoknak is majdnem összejött: egy híján minden mezőnyjátékossal betaláltak az ellenfél kapujába (55. perc: 32-19). A 34-19-es végeredménnyel Norvégia méltóképpen bejelentkezett az idei világbajnoki címért folytatott harcba.