Van még min csiszolni

2009. október 10. 18:37 © handball.hu

A tizenegy gólos minszki idegenbeli diadalt követően a Békéscsaba hazai pályán is megmutathatta volna klasszisát az EHF-kupa 2. fordulójában, ám a vártnál egy sokkal szorosabb küzdelemben tudta csak hozni a visszavágót.

Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 1200 néző
Játékvezetők: Branka Marić, Zorica Mašić (szerbek)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 4 perc

A vendégeket nem fáraszthatta le nagyon a hosszú utazás, hiszen komolyan felvették a kesztyűt, és tartani tudták a lépést a csabai lányokkal (11. perc: 4-4), majd Arcjuhovics büntető-találatával a vezetést is átvették (4-5). Időközben kapusukat kellett lecserélni a Minszknek: Szafonova szerencsétlenül találkozott a labdával, így helyére Dzemjancsonak állt, majd pedig Tóth Kata állította meg kellemetlen módon a pályán a csapat eddigi legjobbját, az addig három gólt író Arcjuhovicsot. 4-5 után 6-5-re fordítottak a hazaiak, akiknél Bódi és Nyikolajenko vitte a prímet, és az előnyt, ha nem is könnyen, de tartani tudták a pauzáig. A vártnál nagyobb küzdelemre nem az ellenfél jó játéka késztette a Békéscsabát, hanem saját támadásbeli nehézkessége. Félidőben: 10-8.

A szünet után sem következett sok örülnivalójuk a magyar szurkolóknak: a 37. percre kiegyenlítettek Neszcjarukék, majd 14-15-re át is vették a vezetést, és aztán egy ideig csak az eredmény után futás jutott a mieinknek. 19-18-nál állt újra a csabaiaknak a zászló, miközben a játékosoknak már nemcsak az ellenféllel, hanem a szerb bírópáros hölgyek furcsa ítéleteivel is meg kellett küzdeniük. Az ötvenedik percig kellett várni egy picit biztosabb viharsarki vezetésre (22-19), ami négyre nőtt, de a fehéroroszok – a legnagyobb döbbenetre – megint visszahozták a meccset (55. perc: 23-23). A végére becsületből is hozta a Békéscsaba a kötelezőt, és bízunk benne, hogy a következő fordulóra ennél kiegyensúlyozottabb játékkal láthatjuk a csapatot. Végeredmény: 26-24.

Továbbjutott: a Békéscsaba, 57-44-es összesítéssel