Előnyt szerzett a Békéscsaba

2009. október 3. 16:50

A Békéscsabai Előre kedvező pozícióból várja az EHF-kupa mai mérkőzésének jövő szombati visszavágóját, ugyanis tizenegy góllal tudott nyerni a fehérorosz BNTU-BelAZ csapata ellen Minszkben.

EHF-kupa, 2. forduló, 1. mérkőzés

BNTU-BelAZ – Mondi-Békéscsabai ENKSE 20-31 (12-15)
Minszk, RCOP Sportcsarnok
Békéscsaba: Tóth Zs. – Bódi 4, Nyikolajenko 4, Takács, Tóth K. 2, Szekeres 5(3), Kelemen 3. Cserék: Veress, Futaki (kapusok), Rácz 4, Cifra 2, Kocsis 3, Szögi 4(1), Hajduch. Vezetőedző: Mátéfi Eszter.
BNTU-BelAZ: Szafonova – Neszcjaruk 4, Dmitrijeva, Moroz, Szokolovszkaja 2, Kulik, Kozsurova 1, Kurjanovics 3, Arcjuhovics 10, Arcjomenka. Vezetőedző: Konsztantyin Sarovarov.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása: 10. perc: 7-3, 20. p.: 11-8, 35. p.: 12-17, 40. p.: 13-20, 50. p.: 17-27.

A találkozó elején megilletődött volt a békéscsabai csapat, így a 10. percben 7-3-ra vezettek a hazaiak. Ezután magára talált az együttes és Tóth Zsanett barvúros védéseivel valamint Szekeres és Bódi gólerős játékával a félidő végére fordított.

Szünet után fokozatosan növelte előnyét a remekül védekező és szellemes támadójátákot bemutató lila-fehér gárda és megérdemelten nyert a nyolc válogatottat felvonultató Minszk ellen, így az október 10-i visszavágó formalitásnak tűnik.

A lefújás után a csapatot végig lelkesen buzdító 32 csabai szurkoló nagy ünneplésben részesítette a lila-fehéreket.

Mátéfi Eszter: – A lányok a kezdeti megilletődöttség után megnyugodtak, fokozatosan átvették az irányítást és már a félidőben vezettek. Nem ismertük az ellenfelet, hiszen csak két tavalyi kazetta állt a rendelkezésünkre, így a tizenegy gólos győzelem nagyon jó eredmény. A csapatból mindenki pályára lépett és élt is a lehetőséggel. Előzetesen győzelmet vártam, de nem számítottam ilyen különbségű sikerre.