Egy góllal győzött az ETO

2009. szeptember 19. 19:26

Három mérkőzés maradt az NB I. negyedik fordulójából a mai napra. Hódmezővásárhelyen a Győr, Kiskunhalason a Vác, Veszprémben pedig a Siófok vendégszerepelt.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc

A vendégek Görbicz, Tomori, Hornyák és Mayer nélkül érkeztek a Balogh Imsi Sportközpontba, de ahogy mondani szokták (más klasszis gárdákra is): a Győr mindig Győr.

Dankó találkozó előtti optimizmusa az első félidő alapján pesszmizmusnak tűnt. A házigazdák remekül kézilabdáztak: jól védekeztek, támadásaikat pontosan fejezték be, így nem csoda, hogy az 5. percben már 5-1-es HNKC-vezetést mutatott az eredményjelző. Mégis a győri drukkerek voltak hangosabbak - ráfért a biztatás kedvenceikre... -, talán csak azért, mert a hazai publikum nem akart hinni a szemének. A Kudor vezérelte ASA-Consolisnak nem volt gyenge pontja és az első 30 perc hajrájában már 16-10-re megszökött a Konkoly-lányoktól. Az előnyből a szünetig négy egységnyi megmaradt, 18-14.

A második etap első 6 perce maga volt a rémálom: a Győr zsinórban kilenc gólt dobva - szinte minden bakit duplán büntetve - 18-23-ra fordított. A Vásárhely azonban nem került padlóra, nem esett szét. A közönség is a csapat mellé állt, űzte hajtotta Koroknaiékat, akik óriási küzdelemben lépéséről lépésre közeledtek. Extázis a pályán és a lelátón!

Az 57. percben utolérte (29-29), az 59. elején pedig Wolf találatával "megelőzte" riválisát az ASA-Consolis, 31-30. Robbant a csarnok! Fortuna azonban ismét elfordította tekintetét Vásárhelyről. Az ETO visszavette a vezetést, és ezután még sikerült ugyan egyenlíteni, de Spiridon az utolsó másodpercben bedobta csapata győztes gólját, 32-33. A vásárhelyi közönség győztesként ünnepelte a lányokat. És valóban, legalább egy pontot megérdemeltek volna, sőt... A szombaton mutatott játékkal a bajnokság bármelyik csapata legyőzhető. A Győr is - kis szerencsével. Csakis ez utóbbi hiányzott a csodához.

Kiskunhalas NKSE-BravotelVáci NKSE 20-31 (12-17)
Kiskunhalas, Általános Művelődési Központ
Játékvezetők: Bonifert, Oláh
A Kiskunhalas gólszerzői: Virág Erika 6, Szarka Adrienn 3, Szűcs Nikolett 3, Kárpáti Katalin 2, Sipos Krisztina 2, Karsai Dóra 2(2), Kokas Viktória 1, Rábai Edina 1
A Vác gólszerzői: Tóth Tímea 11(3), Uhráková Lucia 5, Farkas Veronika 4, Temes Bernadett 3, Vaszari Virág 3, Barján Bianka 2, Klivinyi Kinga 2, Baross Zsuzsa 1
Kiállítások: 10 ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 4/3

Veszprém Barabás KCSiófok KC 30–26 (19–11)
Veszprém, Veszprém Aréna
Játékvezetők: Ágnecz, Sipos
A Veszprém gólszerzői: Földes K. 2, Veiger 6, Gerstmár R. 2, Ábrahám 7 (2), Veszeli 11 (7), Horváth 2.
A Siófok gólszerzői: Sterbik 5, Kovács 3 (1), Bloj 2, Valovics 2, Csuka 1, Szepesi 2, Scholtz 1, Vasas 4 (2), Kiss 6.
Kiállítások: 6 ill. 8 perc
Hétméteresek: 10/9 ill. 5/3