Az oroszok tutira mentek a bronzért

2009. augusztus 23. 14:14 © handball.hu

A norvégok ellen elvesztett elődöntő második félidejéhez hasonlóan a bronzmérkőzés is egyoldalú küzdelmet hozott a junior Eb-n, ahol Oroszországgal szemben nem hozta magát Németország.

Junior Európa-bajnokság, helyosztók, bronzmérkőzés
Oroszország
29 (14)
Németország
24 (11)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1200 néző
Játékvezetők: Andorka, Hucker (magyarok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc
A meccset megelőzően az egykori német válogatott, jelenleg a junior csapattal dolgozó Kathrin Blachával beszélgetett a handball.hu. Blacha elmondta, hogy a az elődöntő megsérült Carolin Schmele-nél keresztszalag-elmozdulást diagnosztizáltak az orvosok. Egyelőre nem került sor műtétre, további vizsgálatok várnak még odahaza a játékosra. A csapattársai óriási csalódásként élték meg a döntőbe jutás lehetőségének elbukását, ezért elsősorban lelkileg kellett feltölteni őket a harmadik helyért lejátszandó csatára.

A harmadik helyért zajló mérkőzésre telt ház várta a résztvevőket Győrben, ahol a német csapat szurkolói a „Lányok, büszkék vagyunk Rátok!” és a „Mi is van itt? Jó hangulat!” feliratú transzparensekkel biztatták együttesüket. Anna Szen egymaga vette nyakába alakulata előre húzását, a robusztus átlövő – ahogy az Eb sokadik meccsén már, – most is igazolta klasszisát. A tizedik percre három góllal el is tudtak lépni ellenfelüktől (5-2), Bönighausen két, egymást követő, majd Thomas egy találatával kicsivel a félidő fele után egy gólra feljöttek a németek, és az egyenlítésért támadhattak (7-6).

Ami azonban a két eddigi komoly sérülésük után nagyon alaposan megijesztette őket, az Thomas ápolásra szorulása volt. 8-7- után újabb fekete percek következtek a németek életében, hiszen riválisuk 11-7-re meglépett, és innen a szünetig már nem tudtak felállni. Félidőben: 14-11.

A pihenőről visszatérve sem mutatott határozott változást a németek játéka, pedig itt lett volna az ideje a mielőbbi formajavulásnak. 19-13 után aztán már végképp nem férhetett több hiba a játékba, tudták ezt jól, kezdték is összekapni magukat, és 20-18-nál már újra szoros lett az állás. Az oroszokat azonban nem kellet félteni, a védekezésüket összerántották, és szélről is bátrabban kísérleteztek (51. perc: 24-20).

A németek megint kettőre zárkóztak, a további biztos orosz vezetésért pedig ezúttal a büntetőket idáig biztos kézzel lövő Nyikitina, valamint Makejeva és Potapenko vállalt kezességet (58. perc: 27-22). A németek ezenfelül még egy szinte egész pályás gólt is bekaptak az üresen tátogó kapujukba. Végeredmény: 29-24.

Az oroszok végig vezetve szerezték meg a bronzérmet, míg Németország kénytelen volt beérni a negyedik hellyel.