Világszintű védekezéssel döntőben

2009. augusztus 21. 17:35 © handball.hu

A junior Eb második elődöntőjében volt érdekelt a magyar válogatott. Lányaink az oroszokkal mérkőztek meg, és egy fergeteges második félidővel nyertek. A vasárnapi döntőben Norvégiával találkozunk.

Junior Európa-bajnokság, helyosztó, 2. elődöntő
30 (15)
Oroszország
23 (13)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Harabagiu, Stanescu (románok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 12 perc
A magyar válogatott kimaradói: Dajka Bettina és Léránt Vivien.

A találkozó előtt Róth Kálmán szövetségi kapitány osztotta meg gondolatait a handball.hu-val: "Úgy érzem, hogy a csütörtöki szünnapon kipihenték magukat a lányok. Mivel célkitűzésünket, azaz a legjobb négy közé jutást már elértük, a csapatról levettük a felelősséget, így reményeim szerint görcs nélkül kézilabdáznak majd az oroszok ellen" - mondta.

Az oroszok 5-1-es védekezéssel indítottak ellenünk, ahol Ponomarenko egészen a félpályáig mozgott elöl zavaróban. Hornyák büntetőt rontott, utána nem sokkal viszont akcióból szépítette a csorbát. 2-4-nél kezdett csapatunk magára találni: Víg nagyokat védett, és végre kezdtük megtalálni a réseket is az orosz védelmen (11. perc: 5-5). Makejeva rendesen hátba vágta egy góljukat követően Deákit, amit kétperces kiállítással megúszott. A következő áldozat Tamás volt. A felnőttektől „megszokott” keménységgel védekeztek az oroszok, akik ellen csak eszességgel, és villámgyors ötletekkel lehetett fellépni (20. perc: 9-9).

Kovacsics biztos kézzel érvényesítette heteseinket, és a harmadik ilyen találata végre meghozta a rég várt magyar vezetést (10-9). Zácsik ellenállhatatlan távoli bombákkal szórta Fomina hálóját, miközben az ellenfelünk nem tudott kibillenni a holtpontjáról (26. perc: 13-9). Oroszország hálóőrt cserélt, mi pedig tartani tudtuk így is a három-négygólos fórt. Az utolsó percekben emberhátrányok sora sújtott minket, de a félidőre ennek ellenére is meg tudtunk őrizni két gólt az előnyünkből (15-13).

A második játékrész elejére is maradt még 23 másodpercre kettős emberhátrányunk, de ezalatt Hornyák gólt szerzett. A magas lövőink, Zácsik, Deáki és Drávai is kitartóan ostromolta az ellenfél várát, így a 40. percre már az ötgólos vezetésért támadhattak a lányok (21-17). Ami ekkor még kimaradt, az később megérkezett (23-18).

A sok kapufás találatunk ellenére is magabiztosan vezetett a csapatunk (54. perc: 26-20), és egyszerűen olyan akarással kézilabdáztak a lányok, hogy senki sem vehette ki ezt a győzelmet a zsebükből. Az előny csak nőtt (27-20), és a csarnokban uralkodó eufória is. Végeredmény: 30-23.

Magyarország junior válogatottja döntőt játszik vasárnap Norvégiával, Oroszország pedig a bronzért vív meg a németekkel.