DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYXqB0Ns' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST A norvég öröm nekünk is az! | handball.hu - kézilabda

A norvég öröm nekünk is az!

2009. augusztus 19. 16:40 © handball.hu

A junior Eb második középdöntő-fordulójában Norvégia a címvédő Franciaországot győzte le két góllal, így nemcsak magát, hanem a magyar válogatottat is az elődöntőbe juttatta!!!

Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 500 néző
Játékvezetők: Harabagiu, Stanescu (románok)
Piros lap: Yttereng (3x2 perc)
Amennyiben a két csapat találkozója döntetlennel zárulna, akkor a magyar válogatott esetleges esti vereségétől függetlenül is Norvégia és Magyarország jut a középdöntő-csoportunkból az elődöntőbe.

A franciák mintha csak átvették volna tegnapi ellenfelük, Spanyolország gyenge kezdését, hiszen több mint tíz perc alatt egyetlen gólra futotta a teljesítményükből. A norvégok sem rajtoltak olyan acélosan, mint ellenünk: látszott rajtuk, hogy sokat kivett belőlük a házigazda elleni csata (11. perc: 1-3). Mindkét együttes rengeteg hibával kézilabdázott, de a skandinávok hatékonysága még így is jelentősebb volt (16. perc: 3-8).

Prudhomme és Kamdop segítségével lassacskán elkezdtek felfelé kapaszkodni a francia lányok, és Ringayen találatával már egyre olvadt a hátrány (20. perc: 8-9). A további iramot megfékezték a norvégok (27. perc 10-14), akiknél Moerk ma is ellenállhatatlan volt. A félidőre 12-16-os hátrányba kerültek a franciák.

Az előző játékrészhez képest most feleannyi idő elég volt a gall csapat első góljának megszerzéséhez (36. perc: 13-18). Mindkét válogatott próbálkozott kapuscserével, ki több, ki kevesebb sikerrel. A félidő közepéig kétszer is két gólra zárkóztak a franciák, míg az egyre több bakival élő norvégok növekvő idegessége nem segített magukon. Kurtovic büntetőt rontott, és a kipattanó belövése sem jött össze, Moerket pedig kiállították a román bírók.

A skandinávok viszont bemutatták, mennyire nyerő típusok, hiszen 21-25-re megint megléptek, miközben Yttereng megkapta a harmadik kétperces büntetését is, és ez a veszély szintén fennállt Moerk esetében. Cisse első találatával, négy perccel a vége előtt újra kettőre csökkent a norvég fór (23-25), de ekkor Moerk hetesből szerzett újabb pontot. 24-26-nál Hall vette be a francia kaput, és ez végzetesnek bizonyult.

Norvégia 25-27–es győzelmével nemcsak magát, hanem a magyar válogatottat is a legjobb négy közé juttatta!