DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYTIO37W' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Argentína a bajnok, Chile a vb-n | handball.hu - kézilabda

Argentína a bajnok, Chile a vb-n

2009. június 28. 5:17 © handball.hu

Befejeződött a Pánamerikai bajnokság, így teljes a világbajnoki mezőny. Az aranyérem – nagy meglepetésre– az argentinoké lett. A bronzmeccsen Chile sporttörténelmet írt, miután győzött, és utolsóként kijutott a kínai vb-re.

Silvana Totolo Fotó: diariouno.com.ar
Igen izgalmas és fergeteges hangulatú mérkőzésen dőlt el az egyetlen fennmaradó világbajnoki kvóta sorsa. A Pánamerikai bajnokság bronzéremért zajló találkozóján a hazai csapat és a dominikaiak folyamatosan egymást üldözték, Chile pedig az utolsó másodpercben egyenlített ki a második félidő végén (23-23).

A hosszabbítás első tíz percében inkább a vendégek jártak egy lépéssel előrébb, de a szurkolók segítségével sikerült újra kiegyenlíteni az otthon játszó lányoknak (27-27). Hetven percnyi játék után azonban a dominikaiak támadásban összeestek, Chile válogatottja pedig megtáltosodott, így megérdemelten nyerte meg a Pánamerikai bajnokság bronzérmét, és az utolsó világbajnoki kvótát.

A döntőben sem maradtak hosszú körmök, hiszen Brazília hosszabbításban kapott ki Argentínától.