Görbicz igazából visszatért!

2009. február 15. 16:00 © handball.hu

A hétvége magyar vonatkozású nemzetközi mérkőzései eddig mind kudarcba fulladtak. Reménykedve vártuk, hogy a Budućnost elleni győri találkozón az ETO szépíteni tud, és ez Görbicz vezetésével egy kemény meccsen sikerült is.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc
Bulatovics négy és Vlahovics egy góljával a hetedik percre 1-5-ös sprintet nyitott a Podgorica. Görbicz fejbe találta Knezovicsot, ám ez láthatóan nem volt olyan súlyos, mint az előző fordulóban Vértennek a véletlenül Triffát kiütő lövése. A lassacskán 4-5-ig zárkózó ETO egyenlítési esélyét Kindl csökkentette ideiglenesen. Tomori bátor és gólra törő játéka mellett társai közül többen felelőtlen passzokra vállalkoztak, de a 14. perc végére végre egálra fordult a meccs állása. A csata heve és Milena Knezevics elsodorta a vezetést jelentő találatot szerző Vértent.

Ahogy a győriek megtalálták saját ritmusukat, úgy nőtt papíron is a két csapat közti különbség. Görbicz az akció- mellett a büntető-gólokat is gyűjtögette (23. perc: 13-9). Az agresszíven védekező montenegróiak nem hagyták lerázni magukat, és a félidő előtti másodpercekben már 15-14-re másztak a hazaiak nyakára, és az egyenlítés elmaradása is csak Radicsevics ügyetlenkedésének volt köszönhető.

Szanela Knezovics a szünet után még erőteljesebben lelkesítette együttesét, mely a 35. percre kiegyenlített (17-17), és Bulatovics tizedik (!) találatával visszavette a vezetést (18-19). A Győr gyorsan kapcsolt, de továbbra is bőven akadt izgulnivalója a szurkolóknak, hisz a találkozó késhegyen táncolt. Kindl megmozdulásaira egyre érzékenyebben reagált a hazai publikum, ami egyre jobban öszezavarta a játékost mind támadásban, mind pedig védekezésben.

Az ETO sokszor kiváló védekezése ma csak hullámokban mutatta magát, és a negatív hullámok hátán a Buducnost mindig visszalendítette magát hátrányaiból. A kritikus pillanatoknál Pálinger sorozatosan kihalászta a labdákat. A forrósodó hangulatban egyre többen vesztették el józan látásukat a pályán, és gyűltek a buta hibák. Jobb nem belegondolni, mi lett volna a győriekkel Görbicz biztos kezű hetesei nélkül. Az utolsó 2-3 percnyi véghajrát aztán a vendéglátó bírta jobban idegekkel, és 27-27 után egy 3-0-ás sorozattal bebiztosította magának a győzelmet. A vége: 31-27, és újabb két győri pont!