Zöld-fehér vendégsikerek

2009. február 11. 19:27

A nemzetközi kupaszereplések (BL illetve EHF-kupa) miatt a Győr és az FTC is hét közben játszotta le az NB I. tizennyolcadik fordulójára eső mérkőzéseit. A Rába-partiak Hódmezővásárhelyen, míg a fővárosiak a Vasas otthonában nyertek.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 14 perc

Mindkét csapat a győzelem reményében lépett pályára a Vásárhely-Győr női kézilabda bajnokin. A hazaiaknak a célként kitűzött ötödik hely megszerzéséhez kellett a bravúr a címvédő ellen, míg a Rába-partiak a Debrecennel szembeni lépéselőnyük megőrzéséért hajtottak. A találkozó előtt természetesen nem maradhatott el egy sajnálatos megemlékezés: a vasárnap meggyilkolt veszprémi kézilabdázó, Marian Cozma előtt tisztelgett mindkét csapat és a szurkolók is egy perces gyászszünettel és a sportcsarnok előtt meggyújtott gyertyákkal.

A gólok sorát Görbicz Anita nyitotta meg hétméteresből, majd Hornyák is eredményes volt, ám a hazaiak egy Pollaková góllal és Abramovics védéseivel nem hagyták meglépni a nagynevű riválist. A Győr rendkívül keményen védekezett, amit a játékvezetők sárga lapokkal és kiállításokkal honoráltak. A félidő felére a Vásárhely talált rést a győri falon, át is vették a vezetést, ám a vendégek Görbicz vezérletével hamar fordítottak. A HNKC a kihagyott hetesei ellenére sok problémát okozott az ETO-nak, amikor pedig Wolf indításból szerzett góljával egy gólra jöttek fel, Konkoly Csaba kénytelen volt időt kérni. A legtöbb gondot hazai szempontból a Görbicz-Spiridon páros okozta, előbbi passzából utóbbi háromszor is betalált a beálló pozíciójából. Sőt, Görbe a hajrában kettős emberhátrányban is betalált, így négy góljával az első félidő legeredményesebbje volt.

Fordulás után Lovász találatával kezdte meg a felzárkózást a még mindig előnyben lévő HNKC, ám ezután ismét Görbicz ragadta magához a kezdeményezést, és „pókhálós” góljaival meglépett a Győr – a hazaiak ekkor nem nagyon találták el a kaput. Negyed órával a találkozó vége előtt öt gól volt a vendégelőny, a Vásárhelybe beálló Vörös több bravúrt is bemutatott. A két éve még Vásárhely mezben szereplő Mayer Szabina szereplése is lökött egyet a Győr szekerén, amelyet Pálinger bravúrjai tovább toltak a győzelem felé. A végjáték nem hozott nagy izgalmakat, állandósult a 4-5 gólos vendégfór, így a Győr összességében magabiztosan verte a jobb teljesítményre is képes HNKC-t.

Farkas József: A második félidő elejére nullára redukáltuk az átlövéseinket, ez pedig elég volt a Győrnek, hogy elhúzzon.
Konkoly Csaba: Jól felkészített csapatot győztünk le a találkozón, ahol már a hétvégi BL-taktikát is gyakoroltuk.

Forrás: hnkc.eu

Vasas SC - Budapest Bank-FTC-RightPhone 26-31 (13-13)
Fáy utca, 500 néző
Vezette: Kolarovszki, Szabó
Vasas SC gólszerzői: Balog Beáta 8(5), Kupricsenkova Olga 7, Szalontai Edit 3, Kovács Bianka 3, Mocsai Dorottya 2, Mikó Gréta 2, Szeberényi Blanka 1
Budapest Bank-FTC-RightPhone gólszerzői: Szamoránsky Piroska 11, Szucsánszki Zita 9(2), Zácsik Szandra 4, Berta Melinda 3, Németh Csilla 3, Szabó Edina 1
Kiállítások: 6 ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5 ill. 6/2