Ikszelt az elődöntős

2008. december 10. 20:10 © handball.hu

A németek kötelező mérkőzést játszottak a fehérorosz válogatott ellen. A vásárhelyi Abramovicsék szinte végig vezettek, ám így is megérdemelten csentek el egy pontot a már elődöntőbe jutott csapattól.

Kiállítások: 12 perc Kiállítások: 4 perc

A szövetségi kapitányok Aleszja Szafonovát, Irina Hajzsucicét (BLR), valamint Clara Wolteringet és Anja Althaust nem nevezték a mérkőzésre.

A németeknél eddig nevezve sem volt Jana Krause, a harmadik számú kapus, most viszont ő kezdett a fehéroroszok ellen, akik viszont nem csak tartották magukat ellenfelükkel, hanem vezetést szereztek a 6. percben (3-2), majd a hét perccel később már három gólra is elhúztak (7-4). A kezdő kapus, Abramovics védéseivel járult hozzá az eddigi meglepetésekhez.

Annyira, hogy Jurackék nem is nagyon tudtak két-három gólnál közelebb férkőzni a félidő további részében, ám Hering másfél perccel a félidő vége előtt ismét szorossá tette a mérkőzést (12-11). A maradék időben összesen négy gól született, így továbbra is nyitott maradt a találkozó.

A második harminc percre Sabine Englert váltotta Jana Krausét a kapuban, a másik oldalon maradt Abramovics. Sőt, a két találkozót sérülés miatt kihagyó Nadine Krause is megérkezett a játéktérre. Azonban a fehéroroszok tovább folytatták eredményes támadjátékukat, amelyből ismét háromgólos vezetés lett. A német válasz megérkezett: védőfalukat előretolták, és egy gólra zárkóztak fel (42. perc: 19-18). Aztán lassan elolvadt a fehérorosz előny, a 48. percben Neukamp egyenlített ziccerből (22-22).

A meccs hátralévő idejében hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, és végül mindkét csapat kapott egy-egy megérdemelt pontot.