DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MY62LsZL' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST A dánok bírták jobban | handball.hu - kézilabda

A dánok bírták jobban

2008. december 10. 19:59 © handball.hu

A középdöntő-csoportunkban a nap utolsó mérkőzését az a Dánia és Spanyolország játszotta, és a második félidőt jobban bíró dánok szerezték meg a két pontot a végsőkig küzdő ellenfél elől.

Európa-bajnokság, I. középdöntő-csoport, 2. forduló
Dánia
26 (12)
Spanyolország
23 (12)
Ohrid, Biljanini Izvori Sportcsarnok, 700 néző
Játékvezetők: Nikolovszki, Kolevszki (MKD)
Kiállítások: 12 perc Kiállítások: 6 perc
A mérkőzésről a dánoktól Mie Augustensen és Rikke Skov, míg a spanyoloktól Nuria Benzal és Jessica Alonso maradt távol.

A spanyolok, mint eddig az összes Eb-mérkőzésükön, ezúttal is nagy elánnal és harci kedvvel vetették bele magukat a játékba. A félidő nagy részében érvényesíteni is tudták elképzeléseiket, miközben Dánia kényszerült az eredmény után futásra. Egy szusszanásnyi előnyt ugyan kiharcolt a játékrész végébe fordulva Pytlick együttese (11-8), ám a spanyolok a 29. percre kiegyenlítettek, és ebben még az addig kiválóan játszó Marta Mangue sérülése sem tudta megakadályozni őket.

A dánok Aaen és Dalby vezérletével úgy döntöttek, nem akarnak belecsúszni egy kiélezett végjátékba, és a 46. percre már 23-18-ra léptek meg ellenfelüktől, mely nagyban volt köszönhető összeszedett védelmüknek. 24-20-as állásnál a skandinávok nekiláttak a kapusuk helyetti mezőnyjátékos beállításának, ám ebből Cuadrado lőtt hatalmas, közel egészpályás gólt. A macedón bírópáros a hátralévő részben sem fukarkodott a büntető-osztogatással, de nem azokon múlott a győzelem sorsa. A végén Dánia szerezte meg a két pontot (26-23).