A spanyol armada diadala

2008. december 9. 18:05 © handball.hu

Az eddig veretlen Románia első középdöntőbeli mérkőzését Spanyolország ellen vívta, ahol a kitartásuk mindössze háromnegyed órára volt elég, így spanyol siker született.

Európa-bajnokság, I. középdöntő-csoport, 1. forduló
Románia
18 (9)
Spanyolország
26 (9)
Ohrid, Biljanini Izvori Sportcsarnok, 600 néző
Játékvezetők: Leandersson, Lindroos (FIN)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 2 perc
Az összecsapásra a románok Melinda Anamaria Geigert és Paula Ungureanut, míg a spanyolok Jessica Alonsot és Zornitza Kolevát nem nevezték.

Lassabban kapcsoltak rá a románok: habár Dinu az elsők között igyekezett gólra törni, az érvényes találatok száma némileg elmaradt a spanyolokétól, és a 2-4-es állásról csak a félidő közepére tudtak kiegyenlíteni. Ráadásul időközben Ramona Maier kézsérülést szenvedett, így hamarosan az egészségügyi személyzet kíséretében elhagyta a csarnokot. A spanyol csapat mindig a megfelelő pillanatban tudott úrrá lenni átmeneti gyengeségén, és a félidőt jelző sípszó előtti másodpercekben korrigált 9-9-re.

A kiegyenlített küzdelem tovább folyt a pályán, de meglepetésre az utolsó negyedórára a spanyolok akaratban és erőben is mintha fölé nőttek volna ellenfelüknek. Előnyük csak növekedett, a 26. percre már 18-23-ra álltak, és Cristina Gonzalez kapuját hossz-hosszú ideig be se lehetett venni. A vége: nyolcgólos spanyol siker, és lógó orrú románok (18-26).

A meccs legjobbjai:
Valentina Ardean-Elisei (ROU)
Cristina Gonzalez (ESP)

Radu Voina: Igen szép játékot láthattunk ma a spanyoloktól, akik megérdemelt győzelmet arattak. Három borzasztóan nehéz csoportmeccs után azt hittük, könnyedén vesszük majd a spanyolok elleni akadályt. Ennek ellenére mintha a pályán sem lettünk volna, az elejétől a végéig rémálom volt a találkozó.

Valentina Ardean Elisei: Sajnálom a szurkolóinkat, reménykedem benne, hogy ennél már csak jobbak leszünk a továbbiakban. A spanyolok ma nálunk jobban akarták a győzelmet.

Jorge Dueñas: Boldog vagyok, hiszen a védelmünk és a kapusunk remekelt ma, így sikerült a torna egyik favoritját legyőznünk. Az ellenfelet támadásban hamar megzavartuk, ez volt az egyik kulcsa a diadalnak.