Javítottak a norvégok

2008. december 5. 19:15 © handball.hu

Izgalommentes találkozón győztek a címvédő norvégok az Európa-bajnokság B-csoportjában. A skandinávok az ukránok ellen szereztek két pontot. A mérkőzésen a hódmezővásárhelyi Olha Nyikolajenko hat gólt szerzett.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 10 perc

Breivang két találatával kezdődött a mérkőzés, s az ukránoknál pedig a vásárhelyi játékos, Nyikolajenko csapta be először Lunde Haraldsent. Az ukránok Kárpát-kupán elért eredményei miatt azt hittük, izgalmas találkozó lehet, de a norvégok hét és fél perc alatt 6-1-re húztak el. Leonyid Jevtusenko rögtön kikérte idejét, hogy a zavarodott fejekben rendet tegyen.

Nyikolajenkóék azonban továbbra is görcsösen játszottak, és hat perc alatt növelték előnyüket (14. p.: 3-10). Lunde Haraldsen jól védett, a norvég védőfal jól működött, így a huszadik perc végére tízgólosra hízott az ukrán hátrány, s keleti szomszédaink hosszú gólcsendjét Pidpalova törte meg (21. p.: 4-13). Megtorpantak a skandinávok is, kevesebb gól született a félidő utolsó perceiben, aztán ismét megtréfálták a kapusukat emberhátrányban lehozó norvégokat: Pidpalova 32 méterről lőtte az üres kapuba az első harminc perc utolsó gólját.

A norvégok ott folytatták, ahol korábban abbahagyták. Nyikolajenko pedig újra kapuba talált, s tízre faragta az ukrán hátrányt (37. p.: 10-20). Tyimosenkovát Csuhno cserélte az ukrán kapuban, ám ez sem segített. Johansenék megállíthatatlanok maradtak, tovább meneteltek a győzelem felé (41. p.: 10-24).

A találkozó következő tíz percében egyenlő számú (hat-hat) gólt láttunk egy tulajdonképpen unalmasnak mondható mérkőzés második felében. Lunde Haraldsen helyett közben Terese Pedersen állt a kapuba, és ott folytatta, ahol társa abbahagyta. A norvégok győzelme egyetlen pillanatig nem forgott veszélyben.

A végeredmény - Pidpalova időntúli büntetőjével - 20-33 lett, s ezzel kiderült, hogy a B-csoportból a norvégok, a spanyolok és az ukránok jutottak tovább, a portugálok pedig elbúcsúznak az Európa-bajnokságtól.