Nyert a Larvik, Zsigáék ikszeltek

2008. november 16. 15:56 © handball.hu

A Bajnokok Ligája C-csoportjában a Larvik győzte le a Lada csapatát, az FCK pedig döntetlent játszott a Budućnost ellen a B-csoportban.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc

Az első félidőt a Lada kezdte jobban (2-4), ám a hazaiak néhány perc alatt úgy lőttek négy gólt, hogy közben nem kaptak egyet sem (6-4). Gumjanov időt kért, és a Togliatti ki is egyenlített, bár a támadásaikban így is akadtak hibák, amelyeket a Larvik gyors indításból ki is használt. Sőt, Rantala bezárta a kaput, s a norvégok lassan távolodtak ellenfelüktől (21. p.: 12-8).

A védelem és Konsztantyinova hárításai voltak azok, amelyek megakadályozták a nagyobb különbséget, de az oroszok továbbra is sok technikai hibát követtek el. A 25. percben a norvégok kapusa ott folytatta, ahol abbahagyta: Bliznova büntetőjét védte lábbal. Nem sokáig jeleskedett, a vendégek ugyanis gyorsan felzárkóztak egy gólra, majd Karl Erik Bøhn utolsó percben kért "pihentetője" után Riegelhuth lőtte át az orosz falat (15-13).

A második játékrész elején Rantala továbbra is jól védett, és a 35. percben kézzel fogta Davigyenko büntetőjét, így maradt az ötgólos vezetés (19-14), amely aztán egyre csak növekedett (39. p.: 23-14). Ekkor Gumjanov letette a zsűriasztalra a zöld táblát, ám hiába, hiszen Riegelhuth tízre növelte a Larvik előnyét. Úgy látszott, az eredmény-nélküliség megzavarta a vendégjátékosokat, Gruzgyeva ugyanis súlyos szabálytalanságot követett el a 43. percben, amelyért azonnali kizárást kapott.

A norvégok tovább brillíroztak, az oroszok pedig csak kozmetikázták az eredményt. A Larvik 29. gólja Tonje Larsen bombája volt, amelyen még Parfenova kapus is csodálkozott. Villogott még Breisøl, majd újra Riegelhuth, egyszóval a Larviknak ma minden bejött.

Az utolsó öt perc elején a hazai edző kikérte meglévő idejét, mert egy-két támadás éppen nem sikerült, s végül tizenegy góllal, 35-24-re megérdemelten nyert a Larvik.

A C-csoport állása
1. CS Oltchim Rm. Vâlcea 3 2 0 1 96-83 4 pont
2. Larvik HK 3 2 0 1 91-83 4
3. RK Podravka Vegeta 3 1 0 2 76-84 2
4. HK Lada Togliatti 3 1 0 2 85-98 2

B-csoport
FCK Håndbold - ŽRK Budućnost T-Mobile 22-22 (11-8)
Frederiksberg, Opvisningshal, 800 néző
Vezette: Leandersson, Lindroos (FIN)
FCK: Leganger, Dahrup Andersson (kapusok), Baumbach 7(2), Bonde Pedersen, Caspersen, Milanović 3, Turej 3, Savić 2, Batinić 3, Loft, Krause 2, Melgaard 2, Wiberg, Olesen
Budućnost: Barjaktarović, Milenković, Perović (kapusok), Jovanović 5(1), Radović 4, Bulatović 3, Radičević 4, Kindl 1, Ambroš 2, Vlahović 1, Đurović, Knežević 1, Dragutinović 1, Lazović, Miljanić
Hétméteresek: 2/3; 1/2
Kiállítások: 0 perc; 6 perc

Az első félidő elején mindkét csapat megilletődötten játszott. Ennek ereményeképpen a 7. percben még csak 1-1 volt az eredmény, azonban Leganger védéseinek és gyors indításainak köszönhetően az FCK gyorsan feljött (10. p.: 4-2). A Budućnost próbálkozott felzárkózni, azonban Krause és Turej gondoskodott az előny megtartásáról.

Az eredmény befagyott 9-7-nél, ezért Andersen úgy döntött, mesél egy-két dolgot csapatának. Zsiga Gyula úgy érezte, nem volt elég az egy perc, ezért ő is kikérte idejét. Gondolkodásra, folyamatos játékra kérte tanítványait, és azt kérte, hogy ne passzolják tovább a labdát rögtön, hiszen a hét lőtt gól kevés. De nem volt elég a kétperces "fejmosás", az FCK tovább növelte előnyét, és a podgoricaiak folytatták hibás támadásaikat. A hosszú montenegrói gólcsendet aztán Ana Radović törte meg, és beállította a 11-8-as félidei eredményt.

Négy és fél perc kellett ahhoz, hogy a Budućnost kiegyenlítsen a fordulás után (11-11), de a száguldás megbosszulta magát: az FCK öt perc alatt újra elhúzott plusz kettőre. Ekkor Leganger is védte Jovanka Radičević bütetőjét (14-12), majd az ellentámadásból szép gólt lőtt Tanja Milanović (15-12). Radičević néhány perc múlva gyors indulásból javított, miután a dánok elvesztették a labdát.

Andersen mester megunta, hogy csapata csak eggyel vezet (16-15), hiszen játékosai nem voltak képesek egyedül megoldani helyzeteiket. Zsiga Gyula pedig azt kérte, hogy Legangernek ne ugyanolyan lövéseket lőjenek, valamint támadásnál mozgassák meg a dán védőfalat. Látszott azonban a rutintalanság a fiatal podgoricaiakon, még mindig dadogott kezükben a labda, és nem voltak képesek kiegyenlíteni (21. p.: 20-17).

A magyar edző a 23. percben döntött, az akadozó támadások helyett Kindl Gabit arra kérte, két védőt húzzon magával beállóban. Az eredmény nem sokat váratott magára, hiszen egy percen belül két találatot szerzett a Budućnost (21-19), ráadásul a második Katarina Bulatović csodagólja volt, amelyet ugyan Leganger először védett, majd magas ívben átpattant a hálóba a játékszer.

Az 57. perc végén Kindl is betalált a hálóba, s néhány másodperc múlva Radičević egyenlített ki. Ezzel ismét nyílt lett a küzdelem (21-21). Akár a győzelmet is megszerezhette volna Zsiga Gyula csapata, hiszen az utolsó percben az FCK hibázott, de a montenegróiak túl gyorsan akartak gólt lőni, és így maradt a mindkét csapat számára "megérdemelt" döntetlen eredmény.