Nem bírt a Loki Kenyeressel

2008. november 15. 17:48

A Budapest Bank-FTC a bajnoki listavezető DVSC-t fogadta a Népligetben. A zöld-fehér csapat Kenyeres Fanni vezérletével végül háromgólos győzelmet aratott.

NB I., 12. forduló

Budapest Bank-FTC - DVSC-Aquaticum 33-30 (16-17)
Népliget, 1000 néző
Vezette: Dobrovits, Tájok
Az FTC gólszerzői: Zácsik 4, Szucsánszki 6, Kenyeres 13/6, Szamoránsky P. 6, Németh 2, Berta 2.
A DVSC gólszerzői: Szrnka 3/1, Uhráková 2, Sinkarenko 2, Csáki 2, Stuparičová 4, Crap 2, Hornyák 5/1, Bognár 4, Soós 5, Szabó 1.
Hétméteresek: 10/7, ill. 4/2.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc

Bajnoki és kupasikerek után igazi nagy feladat várt az ötödik helyen álló Ferencváros csapatára, ugyanis a veretlen, listavezető Debrecen csapatával néztek farkasszemet a népligetiek. A találkozó különlegessége, hogy a civis városiak közt négyen tavaly még a vendéglátók csapatát erősítették. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban: három nullás vezetésükhöz nagyban hozzájárult a kapus, Gridnyeva teljesítménye is. Mintegy öt perc után magára találtak a piros mezesek is, s átvették a vezetést, ám nagy előnyre nem tudtak szert tenni. A mérkőzés fordulatosságát mutatja, hogy a ferencvárosiak időkérésénél egy gólos vendég, míg nem sokkal utána két találatos hazai előny volt a kijelzőn. A félidő vége a vendégeknek jött ki jobban, s a pihenőre a debreceniek egy gólos előnnyel vonultak. (16-17)

A második játékrészben tovább folytatódott a kemény küzdelem, melyet Kenyeres Fanni és Szucsánszki Zita vezetésével a hazaiak bírtak jobban. Hiába védett jól a tavaly még ferencvárosi Pastrovics, s lőtt öt gólt a tavaly még ugyancsak fradista Soós Viktória, végül a két évvel ez előtti Győr–Ferencváros bajnoki „döntőt” idéző hangulatban otthon tartották a pontokat a népligetiek, s megérdemelten győztek 33-30-ra a forduló rangadóján.

Gridnyeva Szvetlana kérdésünkre elmondta, hogy szerinte a győzelmet a csapat együtt hozta össze, s nagyon örül a sikernek. A most debreceni, korábbi fradisták játékával kapcsolatban megjegyezte, hogy a feszültség érezhető volt, s ez kicsit néhol rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Reméli, hogy hasonlóan jól fognak játszani, s végül a legjobb négy közt szerepelhetnek a rájátszásban a szezon végén.

Elek Gábor: Alapvetően három dolognak köszönhetjük a győzelmünket. A mentalitásunk, felkészültségünk és a lelkierőnk azok, amelyeknek a mostani győzelmet köszönhetjük. Most egy hét pihenő következik a játékosoknak, amit nagyon megérdemeltek, s utána már kezdjük is a felkészülést a továbbiakra.
Bakó Botond: Amellett hogy rosszul kezdtük a mérkőzést, elmondhatom, hogy a veszteség a fontos pillanatok és a fordulópontok rossz kezelése miatt van. Nem játszottunk elég jól, bár Soós Viktória és Hornyák Dóri teljesítményére nem lehet panaszom. Mindemellett a szerencse is ellenünk volt.

Forrás: FTC Kézilabdasport Kft.

Kiskunhalas NKSE - Fehérép Alcoa FKC 23-20 (13-10)
Kiskunhalas, Általános Művelődési Központ, 300 néző
Vezette: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor
A Kiskunhalas gólszerzői: Valovics Nóra 5, Tóth Zsuzsanna 5, Rábai Edina 4, Csendes Edit 3, Virág Erika 3, Sipos Krisztina 2, Sterbik Andrea 1
A Fehérép gólszerzői: Krisztina Triscsuk 7(4), Siti Eszter 7(3), Laima Bernatavičiūtė 4, Kamper Olívia 1, Sonata Vijūnaitė 1
Kiállítások: 8 ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0 ill. 7/7

Sótonyi László, az FKC vezetőedzője: Nagyon csalódott vagyok az eredmény, de talán még jobban a mutatott támadójátékunk miatt. A húzójátékosaink, akiknek a nyerőembereknek kellene lenniük, még egy átlagos teljesítményt sem tudtak hozni. Ismét az egyéni játék dominált, és nem tudott a csapatmunka előtérbe kerülni. Gyakorlatilag ezért kaptunk ki, hiszen húsz dobott góllal nagyon nehéz mérkőzést nyerni. Ehhez még olyan hibák jöttek, amelyek nem első osztályba illőek, és megbosszulták magukat. Nem tudom, ennek mi lehet az oka egy olyan csapatnál, amely profi játékosokból áll. Mindenkinek megvolt a maga feladata, hogy a társukhoz passzoljanak, a labdákat ne adják el, a ziccereket belőjék – melyekről azt gondolom, hogy NB I-es szinten nem egy extra kérés...

Forrás: fkc.hu

ASA-Consolis-HNKC - SONEPAR Békéscsabai ENKSE 24-21 (11-9)
Hódmezővásárhely, Belvárosi Sportcsarnok, 900 néző
Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert
HKNC: Abramovics - Lovász 8(5), Jókai, Fülöp, Gaál 1, Gerstmár R. 2, Koroknai 3. Csere: Nyikolajenko 5, Polláková 3, Wolf 2, Földes
A Békéscsaba gólszerzői: Leposava Glušica 6, Ancsin Tímea 4, Rácz Emese 4, Takács Bernadett 2, Tóth Katalin 2, Kelemen Éva 1, Szekeres Klára 1, Baross Zsuzsa 1
Kiállítások: 8 ill. 18 perc
Hétméteresek: 5/5 ill. 2/0

A visszavágás reményében fogadta hazai pályán a Vásárhely a Békéscsabát a női kézilabda NB I-ben, hiszen Mátéfi Eszter csapatának otthonában az első fordulóban egygólos vereséget (23-22) szenvedtek Farkas József tanítványai. A hagyományosan dél-alföldi rangadónak számító találkozón remek hangulat és teltház fogadta a csapatokat, ám az kezdetekben inkább a küzdelem, mint a szép játék dominált. Rengeteg helyzet maradt ki az első negyedórában, ám míg a hazaiak maguk rontották el a lehetőségeket, a csabaiak legtöbbször Abramovics kapuson akadtak fent.

Nem bírtak egymással a csapatok, a helyenként kemény, olykor durva meccsen (Pollakovát egy ütközés után percekig kellett ápolni a hajrában) egy-két gólnál egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni az első harminc percben. A szünetre 11-9-es állással vonulhattak a játékosok.

A második félidő elején Futaki Hajnalka, a Békéscsaba harmadik számú kapusa megbabonázta a HNKC-t, ennek köszönhetően 12-12-nél egyenlítettek is a vendégek. A játékrész közepén a kiállítások domináltak, szinte alig volt olyan alkalom, hogy mindkét csapat egyenlő létszámban legyen a pályán. A nagy adok-kapokból Lovászék jöttek ki jobban, 15-12-nél először volt három gól a különbség. Az egykori dunaferres szélső vitte ekkor a hátán csapatát, a szélről, hétméteresből és beállóból is eredményes tudott lenni. Az 58. percben a piros lap is előkerült, a csabai Leposava megütötte Koroknai arcát, így egyből mehetett az öltözőbe. Az őrületes hajrában még néhány gól és kiállítás borzolta a kedélyeket, a találkozó pedig 24-21-es hazai sikerrel ért véget.

Mátéfi Eszter: Nagy küzdelem volt a találkozón, amelyen sikerült megnehezítenünk a házigazdák dolgát, ám sajnos több gyenge teljesítmény akadt a csapatomban.
Farkas József: Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, legközelebb jobban felkészülünk birkózásból és ökölvívásból.