Irány az ötödik helyért!

2008. július 31. 19:19

Magyarország válogatottja megnyerte a junior vb utolsó középdöntő-mérkőzését Montenegró csapata ellen, így vasárnap fél kettőkor az ötödik helyért játszhat a horvátok ellen.

XVI. Junior világbajnokság, Macedónia
középdöntő, M I. csoport, 3. forduló

Magyarország - Montenegró 34-33 (21-15)
Szkopje, Kale Csarnok, 300 néző
Vezette: Rakityina, Tkacsuk (UKR)

Magyarország: Futaki, Víg (kapusok), Tamás 8, Deáki 6, Drávai 5, Kovacsics 4(2), Hornyák 3, Szölösi 3, Horváth 2, Léránt 2, Dajka 1
Montenegró: Perović, Radović (kapusok), Jovović 11(4), Lazović 7, Stojanović 5, Miljanić 2, Bogićević 2, Đurđić 2, Mujović 1, Nenezić 1, Knežević 1, Tošković 1, Bobana Popović, Cicmil
Hétméteresek: 2/2; 4/4
Kiállítások: 10 perc; 6 perc
A mérkőzés: 5. p.: 3-0, 10. p.: 8-2, 15. p.: 12-7, 20. p.: 14-10, 25. p.: 18-11, félidő: 21-15; 35. p.: 22-16, 40. p.: 23-20, 45. p.: 26-24, 50. p.: 30-26, 55. p.: 31-28, 60. p.: 33-33

A találkozón Kisfaludy Anett ült a lelátón, Gulya Krisztina, Fehér Viktória és Turcsányi Krisztina pedig nem lépett pályára.

Az M I. csoport végeredménye lassan tisztázódni látszik, miután Magyarország - Dajka Bettina három másodperccel a meccs vége előtt lőtt, győztes góljával - megverte Montenegró csapatát. Ezek után biztos, hogy Dánia és Németország jutott az elődöntőbe, a montenegrói lányok pedig sírva búcsúztak az érmes reményektől.

A montenegrói játékosok dekoncentráltan kezdték a mérkőzést, így a magyarok 6-0-ra könnyen el is húztak nyolc perc alatt. A következő negyed óra sem okozott gondot a magyar lányoknak, sikerült megtartani tetemes előnyüket, hiszen az ellenfél nem volt túl agresszív védekezésben.

Fotó: vb-honlap
Montenegró azonban újult erővel lépett pályára a második félidőben, és röpke negyed óra alatt kettőre csökkentette a hátrányt (26-24). Az elkövetkező tíz percben a magyarok mindig tudták, hogyan kell ismét négygólosra tornászni előnyüket, azonban néhány hibát követően az ellenfél ismét felzárkózott két gólra.

Úgy tűnt, Jovana Jovović egyenlítő gólja megmentheti a montenegróiak érmes álmait, azonban Dajka Bettina tette fel az i-re a pontot: jól irányzott lövését Radović kapus már nem tudta kivédeni.

Róth Kálmán, a magyarok szövetségi kapitánya: "Nagyon örülök annak, hogy az ötödik helyért játszhatunk ezen a világbajnokságon. Hatalmas eredmény ez a fiatal csapatom számára, és nem is kívánhattunk jobbat."

A magyar csapat vasárnap 13.30-kor játszik majd az ötödik hely megszerzéséért a horvát válogatottal.