Ismét nagyarányú vereség

2008. július 29. 17:05 © handball.hu

A junior vb középdöntőjének második fordulójában a magyarok Dániával találkoztak, azonban az ellenfél hamar meglógott, és csak egy ideig tudtunk futni az eredmény után.

XVI. Junior világbajnokság, Macedónia
középdöntő, M I. csoport, 2. forduló

Dánia - Magyarország 34-23 (14-12)
Szkopje, Kale Csarnok
Vezette: Gubica, Milošević (CRO)

Dánia: Toft, Skov Myrup (kapusok), Augustensen 11(2), Thorsgard 5, Winther Møller 5, Kelsa 3, Andersen 3, Bruun Østergaard 2, Kristiansen 2, Dalby 2, Rasmussen 1, Nyegaard, Boesen, Balle
Magyarország: Futaki, Víg (kapusok), Drávai 5, Léránt 4, Kovacsics 4(2), Hornyák 3, Tamás 2, Szölösi 2, Gulya 1, Dajka 1, Horváth 1, Turcsányi, Deáki
Hétméteresek: 2/4; 2/3
Kiállítások: 8 perc; 12 perc
Piros lap: Deáki
A mérkőzés: 5. p.: 3-2, 10. p.: 5-2, 14. p.: 8-3, 19. p.: 12-4, 22. p.: 12-7, 27. p.: 13-10, félidő: 14-12; 34. p.: 15-13, 38. p.: 17-13, 42. p.: 19-14, 47. p.: 24-16, 50. p.: 27-18, 54. p.: 29-19, 56. p.: 31-19

Erre a mérkőzésre Fehér Viktóriát nem nevezte a kapitány.

Dánia jobban kezdte a mérkőzést, fegyelmezetten, ötletesen játszott, és Toft kapus is kiválóan védett. Ennek eredményeképpen a 19. percben már nyolc góllal vezetett az ellenfél (12-4). Ekkor azonban Róth Kálmán Futakit állította be a kapuba, akinek a hátralévő időben a dánok csak kétszer találtak a hálójába. A félidőre így kétgólos előnnyel mehettek a dánok.

A mieink azonban nem találták meg a második játékrész elején az ellenszert, így a dán csapat ismét megtalálta a játék ritmusát, és néhány perccel a mérkőzés vége előtt így már tizenkét góllal is vezetett.

Heine Eriksen, a dánok szövetségi kapitánya: "Elégedett vagyok azzal a játékkal, amelyet a lányok majdnem az egész meccs során nyújtottak. Közel vagyunk már az elődöntőhöz, de a németeket még meg kell vernünk."

Az érem ugyan már elúszott, de akár az ötödik helyért is játszhatunk a hétvégén, amennyiben csütörtökön megverjük Montenegró válogatottját.