Visszavágott Dél-Korea

2008. május 25. 22:40

A pénteki csúfos vereség után Dél-Korea vasárnap is találkozott a svéd válogatottal, ám ezúttal a vendégek nyertek. Spanyolországban a portugálok ismét vereséget szenvedtek.

Felkészülési mérkőzések
Svédország - Dél-Korea 28-31 (12-20)
Nacka Bollhall, 285 néző
Vezette: Kliko, Johansson
Svédország góllövői: Tina Flognman 9, Johanna Ahlm 6(2), Annika Wiel Fredén 3, Linnea Torstensson 3, Therese Islas Helgesson 2, Petra Skogsberg 2, Lisa Wirén 1, Jenny Gustafsson 1, Isabelle Gulldén 1

Bár a svédek találtak be először a kapuba, majd néhány perc elteltével 5-2-re is vezettek, a dél-koreaiak gyorsan kiegyenlítettek, és az első félidő végére fokozatosan el is távolodtak ellenfelüktől (12-20).

A második félidőben ismét Madeleine Grundström állt a kapuban, és a péntekihez hasonló parádékat mutatott be, amelynek eredményeképpen felzárkóztak a vendéglátók 16-20-ra. Néhány perccel a találkozó lefújása előtt már csak két gól volt a differencia (26-28), de ennél közelebb már nem tudtak férkőzni a svédek ellenfelükhöz, és a végére 28-31-et mutatott az eredményjelző.

Ulf Schefvert, a svédek szövetségi kapitánya: "Ma sem vagyok elégedett az első félidei játékunkkal, ám a második játékrészben jól teljesítettek a lányok. Sajnos a mérkőzésen több játékosunk is könnyebb sérülést szenvedett, ám reménykedünk, hogy szombatra, a csehek elleni Eb-selejtezőre felépülnek."

Spanyolország - Portugália 37-22 (17-13)
Ribadesella
Portugália: Tânia Silva, Daniela Pereira, Virgínia Ganau (kapusok), Alexandrina Barbosa 8, Ana Sousa 8, Paula Ferreira 2, Ana Seabra 2, Diana Fernandes 1, Andreia Andrade 1, Mariela Gonçalves, Liliana Ferreira, Celine Rodrigues, Ana Andrade, Fernanda Carvalho, Renata Tavares

A spanyolok vasárnap másodszorra találkoztak a portugál válogatottal, és ezúttal sokkal könnyebben nyertek, bár a hazaiaknak húsz perc elteltével sikerült csak egyenlíteniük. Azután viszont átvették a vezetést is, és meg sem álltak a tizenöt gólos győzelemig.

Forrás: marca.com