Minimális különbségű vereség

2008. március 9. 17:00

A 2. félidőben nagyon jól játszott, az utolsó percekben mégis kikapott Trondheimben a Dunaferr az EHF-kupa negyeddöntőjének 1. mérkőzésén. A Byåsen 16-án, vasárnap 18 órakor lép pályára Dunaújvárosban, a visszavágón.

Fotó: Glen Musk / adressa.no
Európai kupakörkép - negyeddöntők

EHF-kupa, 1. mérkőzés
Byåsen HE - Dunaferr NK 29-28 (17-14)
Trondheim, Nidarøhallen
Vez.: Judcsitsz, Kot (BLR)

A Byåsen góllövői: M. Snorroeggen 5, Malm Frafjord 5, G. Snorroeggen 5(1), Hårsaker 4, Villabø 2, Svestad 2, Herrem 4, Nøstvold 2
A Dunaferr góllövői: Vincze 7, Ferling 8, Mörtel 7(4), Pigniczki 4, Laluska 1, Lovász 1
Hétméteresek: 1/2 (Nøstvold hagyta ki); 4/5 (Ferling hagyta ki)
Kiállítások: 2 perc (Herrem /28./); 10 perc (Borbás /12./, Pigniczki /18./, Ferling /21./, Mörtel /47./, Ferling /52./)
Időkérések: 21'32" (11-10), 37'54" (18-20); 18'40" (10-8), 56'22" (26-28)
A mérkőzés: 5. p.: 2-2, 10. p.: 5-3, 15. p.: 9-6, 20. p.: 11-9, 25. p.: 13-11, félidő: 17-14; 35. p.: 18-17, 40. p.: 19-21, 45. p.: 22-23, 50. p.: 24-26, 55. p.: 25-27

Rettentő nagy iramban kezdték a csapatok a mérkőzést, s bár az első találatot a hazaiak jegyezték, Vincze előbb egyenlített, majd az 5. percben újra a mieink balszélsője volt eredményes, s ezzel már a magyaroknál volt az előny (1-2). Sajnos nem sokáig, mert a folytatásban a hazaiak pillanatai következtek: csapatunk több technikai hibát is vétett, s ezt rendre kihasználtak a házigazdák – s a 10. percben már 5-2 arányban a norvégok vezettek.
Szerencsére időben sikerült stabilizálták a játékukat az újvárosiak: sokkal pontosabban játszott a Dunaferr, s bár felzárkózni ekkor még nem tudott, legalább nem engedte "látótávolságon túlra" távolodni ellenfelét (9-6). A félidő derekától ráadásul egyre inkább játékba lendült a csapat, végre a védelem is feljavult, sőt: elsősorban Ferling átlövéseivel sikerült visszakapaszkodnunk egy találatra (10-9)!
A félidőből hátralévő időben meglehetősen zaklatott volt a játék: hol a norvégok, hol a magyarok kaptak el egy-egy jobb periódust, ezért folyamatosan változott a különbség. Előbb a Byasen percei következtek, hiszen újra sikerült meglógniuk három találattal, majd ismét a Dunaferr gárdáján volt a felzárkózás sora, s három perccel a játékrész vége előtt újra csak egy gól volt a különbség (14-13). Ráadásul emberelőnybe is kerültek a dunaújvárosiak, ám ahelyett, hogy kiegyenlítettek volna, háromszor is elszórták a labdát, amit persze újfent gólokkal büntetett az ellenfél, mely pillanatok alatt meglépett négy fával. Szerencsére az utolsó pillanatokban Vincze azért betalált, így "csak" 17-14-es vezetéssel vonulhattak pihenőre a norvégok.

Bár a második játékrész első találatát újból a hazaiak szerezték, ezt követően tempót váltott, s valósággal állva hagyta ellenfelét Imre Vilmos alakulata. Miközben a norvégok a remek védelem és a kapusbravúrok miatt képtelen voltak betalálni a Dunaferr kapujába, addig a magyarok sorozatban hét gólt is szereztek, így egyáltalán nem volt véletlen, hogy a 40. percben időt kellett kérnie a vendéglátóknak (18-21).
A rövid szünet sajnos jót is tett a Byasen játékosainak, hiszen a továbbiakban már sokkal pontosabban játszottak – s a félidő derekára ismét egyenlőt mutatott az eredményjelző (23-23). Szerencsére nem fogta meg a vendégcsapatot a norvégok feltámadása, s Mörtel, valamint Ferling vezérletével újra sikerült meglógniuk ellenfelüktől, ráadásul a meccs előtt még magabiztos norvégok is egyre idegesebbek voltak, ami nem is csoda: négy perccel a mérkőzés vége előtt újra a Dunaferr állt jobban három fával (25-28).

Sajnos éppen a véghajrára fogyott el az addigi lendület, s miközben a Dunaferr egyszer sem tudták bevenni a hazai kaput, addig a Byasen amazonjai ezt négyszer is megtették – a hajrában már biztosnak tűnő győzelem helyett egygólos, 29-28 arányú vereséget szenvedett a csapat.

Forrás: dferrhandball.com

HB Metz ML - Itxako Navarra 28-28 (10-15)
Metz, Les Arènes, 2800 néző
Vez.: Pandžić, Šatordžija (BIH)

Metz: Leynaud, Pradel (kapusok), Kysučanová 6(3), Guehl 1, Kanto 3, Keita 1, François 4, Vanparys 5, Poznarová, Piejos 2, Wendling 3, Zachová, Anti, Horaček 3(1)
Itxako: Navarro, Barbu (kapusok), Barno 4, Berenguel 1, Egozkue 5, Alberto 2(1), Medeiros 4, Jula, Pinheiro 4, Mihai 2(1), Negrin 2, Pinedo 2, Alonso, Fachinello 2
Hétméteresek: 4/6; 2/4
Kiállítások: 6 perc (Kanto, Horaček, Kanto); 10 perc (Fachinello, Alonso, Medeiros, Jula, Jula)
A mérkőzés: 5. p.: 2-2, 11. p.: 3-3, 15. p.: 3-8, 19. p.: 5-9, 22. p.: 7-12, 28. p.: 9-15; 34. p.: 12-17, 38. p.: 16-19, 49. p.: 24-21, 54. p.: 24-23, 57. p.: 27-25

Forrás: h2ml.eu

szombat
HK Dinamo Volgográd - SPR Safo Lublin 30-20 (17-8)
Ikast/Bording EH - ORSAN Elda Prestigio 32-31 (19-12)

KEK, 1. mérkőzés
U Jolidon Cluj - RK Podravka Vegeta 33-27 (16-17)
Kolozsvár, 2800 néző
Vez.: Mažeika, Gatelis (LTU)

U Jolidon: Cucuian Dogaru, Berei (kapusok), Paraschiv 3, Dincă 1, Mureşan 2, Gherman, Amariei, Brinzan, Bârsan 4, Tudorache, Halatiu, Ani Senocico 8, Lungu 10(2), Busuioceanu 5(2). Edző: Kovács György
Podravka: Žderić, Jelčić (kapusok), Ljolje, Kožnjak, Palčić 3, Todorovska 3, Lovrak, Zebić 3, Gaće, Horvat 1, Franić 4(1), Pasičnik 8(4), Bulath Anita, Tatari 5. Edző: Zdravko Zovko
Hétméteresek: 4/5; 5/7
Kiállítások: 4 perc (Gherman, Bârsan); 8 perc (Tatari, Tatari, Palčić, Zebić)

szombat
RK Krim Mercator - CS Rulmentul Urban 27-29 (13-15)
AKABA Bera Bera - KIF Vejen 26-27 (12-17)
Larvik HK - Havre AC 33-25 (16-12)

Challenge-kupa, 1. mérkőzés
VfL Oldenburg - ZV McDonald's Wr. Neustadt 33-26 (17-10)
Oldenburg
Vez.: Scevola, Alperan (ITA)

Oldenburg: Surkova, Renner (kapusok), Gümmer, Badenhop 1, Birke 5, Kowalska 6, Fagerhus 6, Wenzl 1, Schmele, Kethorn 3, Neuendorf 7, Scholl 1, Parchina 3, Temp
Wr. Neustadt: Oross Nilla, Palova (kapusok), Farkasova 6, Griesmayer 3, Grigaite, Heidinger, Jasilionyte, Kaiser, Kössler, Magelinskas 10, Matuschkowitz 4, Mihalikova, Petschar 2, Schmid, Sidlovskyte, Zukauskaite 1

Forrás: vfloldenburg.de

Cercle Dijon Bourgogne - ŠKP Bratislava 26-26 (12-11)
Dijon, Palais des Sports, 1600 néző
Vez.: Riga, Thomassen (BEL)

A Dijon góllövői: Fiossonangaye 10(5), Jelic V. 6, Donguet 5, Revil 2, Jacquinot 2(2), Bernardot 1
Az ŠKP Bratislava góllövői: Beňušková 6(2), Školková 5, Súkenníková 5, Cicmanová 3, Porubská 4, Janšáková 2, Globanová 1
Hétméteresek: 7/7; 2/2
Kiállítások: 8 perc; 8 perc

Mérignac Handball - Valur Reykjavík 36-30 (21-14)
La Teste de Buch, Salle Bonneval, 600 néző
Vez.: Kosztov, Kosztov (BUL)

A Valur góllövői: Barna Éva 9, Guðmundsdóttir 6, Einarsdóttir 4, Björnsdóttir 3, Kristjánsdóttir 3, D. Skúladóttir 2, R. R. Skúladóttir 1, Andrésdóttir 1, Collins 1

Forrás: valur.is