Az a csodálatos második félidő!

2007. december 9. 15:21 © handball.hu

A Németország elleni csúcstalálkozót követően ma épp az előző vb-n csapatunkat a döntőbe jutástól elütő Románia ellen lépett pályára válogatottunk. A második félidőben brillírozó magyarok Tóth Tímea és Görbicz Anita hibátlan játékával legyőzték Romániát, így továbbra is veretlenek a világbajnokságon.

Világbajnokság, M II. középdöntő csoport

MagyarországRománia 34-31 (14-16)
Vezette: Bord, Buy (FRA)
Magyarország gólszerzői: Ferling 2, Vérten 3, Mehlmann 1, Tomori 1, Borbás 2, Görbicz 10/5, Tóth 14, Balogh 1
Románia gólszerzői: Maier 5, Olteanu 2, Neagu 2, Stanca 4, Luca 5, Bese 4, Lecusanu 9/7
Hétméteresek: 5/5, ill. 8/7
Kiállítások: 16, ill. 12 perc

A mérkőzés előtt Zsiga Gyula, válogatottunk edzője elmondta, hogy a csapat reggeli után megtekintette a tegnapi, Németország elleni mérkőzés felvételét, majd rövid séta és ebéd után érkezett meg a csarnokba. Mai ellenfelünk eddigi teljesítményét elemezve arra a megállapításra jutott a szakvezetés, hogy a románok játéka a világverseny alatt fölfelé ívelt. Jellemzően lassan vették fel a meccsek ritmusát, de általában a végjátékot a maguk javára tudták fordítani. Zsiga úgy gondolja, hogy a románok stílusa talán jobban fekszik nekünk, mint a németeké, bár mindkét csapat rendkívül erős fizikálisan. Aurelia Bradenura kell leginkább figyelnie a magyar lányoknak, hiszen a győriek kiválósága nagyszerűen muzsikál a világbajnokságon, és pályára lépésével rendszeresen új színt visz a játékba.

A mai napon Hornyák Ágnes és Szucsánszki Zita nem segíthette a társait a pályán.

A magas román védőjátékosokkal szemben már a meccs elején látszott, hogy főként gyors letámadásokkal lehet keresnivalónk ellenük. 2-3-nál Pálinger indította Vértent, ám Dinu résen volt, s a kontra jól sült el a románoknak, így egyenlítés helyett csak foghattuk a fejünket. A kegyelem nélkül érvényesített román helyzetekre a válaszunkat ezúttal Tóth Timi jelentette, aki csapatunk első öt góljából négyet tudhatott magáénak. Ellenfelünk ezt felismerve Stanca kilépésével igyekezett őt kiiktatni a játékból. A tizenharmadik percben Ferling érkezett erősítésnek Tóth és Görbicz mellé. Az emberhátrányainkkal viszont sajnos nem tudtunk mit kezdeni, és a csapat elkezdett kapkodni, melynek köszönhetően a tizenötödik percre már 5-9-et mutatott az eredményjelző.

A románoknál bejött Bradeanu, nálunk pedig Szűcs Gabit támadásban is bent hagyta Németh András. Dinu parádézása folytatódott, s együttesünkben a 25. percig mindössze három ember akadt, aki megtalálta az utat a kapujába. Meglepetésre ebből az egyik a frissen beállt Borbás Rita volt, aki rögtön egy duplával mutatkozott be. Hiába cseréltük mindkét oldalon a szélsőinket, sajnos a pálya ezen részein teljesen szürke foltokat produkáltunk csak. Állandósulni látszó ötgólos román vezetésnél megnyitottuk a védekezésünket, így sikerült magunkat némileg közelebb tornászni (13-15), s a kétgólos hátrányt tudtuk tartani a térfélcseréig.

Az utolsó percekben nyújtott jó teljesítményüknek köszönhetően ugyanaz a felállású csapat tért vissza a szünet után, amely befejezte a félidőt. Tomori beállítása hasznosnak bizonyult, Borbás pedig profi módon tette a dolgát. Egyre jobban rá tudtuk kényszeríteni akaratunkat a románokra, Pálinger ismét kimagaslóan játszott, így lassan ledolgoztuk hátrányunkat, és a 40. percben Görbicz parádés egyéni akciójával átvettük a vezetést (20-19). Tadici mester az első kétgólos magyar előnyös szituációnál időt kért, és lecserélte Dinut. Görbicz emberhátrányból is betalált, és folytatódott a Tóth-Görbicz gólpárbaj. Sajnos amellett viszont nem mehetünk el, hogy Balogh védekezésben rendre lemaradt ellenfeleiről, így egymás után nem egy román gólhoz asszisztált. Szövetségi kapitányunk lehozta a kiválóan játszó Borbást, és támadásban visszatért Mehlmann Ibolya. A balszélen két szép Vérten-akciót láthattunk. Hiába zárkóztak fel keleti szomszédaink egy gólra, mi újra megléptünk hárommal (31-28). Alig két és fél perccel a lefújás előtt már néggyel mentünk, és a végjátékban is mi osztottuk a lapokat. Az utolsó fél percben Pálinger még hétméterest hárított, ezzel téve fel a koronát saját és csapata mai díszelőadására.

A meccs legjobbja címet ma Görbicz Anita kapta.

Németh András (Magyarország): Rosszul kezdtük a mérkőzést, ám 10-15 perc után ki tudtuk javítani a szerkezeti problémáinkat. Az első félidő végén érezhető volt, hogy kihozhatunk valamit a meccsből, és ezt egyre inkább elhitte a csapat. Tóth Tímea és Görbicz Anita vezérletével sikerült fordítanunk és győznünk, amire nagyon büszke vagyok. Két nap alatt két ilyen komoly meccset játszani, és ezeken összesen három pontot szerezni nagy teljesítmény, hiszen Németország és Románia is abszolút a világ élvonalához tartozik.

Gheorghe Tadici (Románia): Nagyon nagy volt a nyomás rajtunk a mai mérkőzésen. Szerettünk volna nyerni, de az első félidőben a háromból egy kapusunk sem tudott megfelelően teljesíteni, nem úgy, mint elenfelünknél Pálinger. A második játékrészben már a támadóink sem remekeltek, így hibáinkat kihasználva tudtak felzárkózni, illetve fordítani a magyarok. A bírók utolsó döntését nem ismerem el. A 31 lőtt góllal megnyerhettük volna a meccset, de mivel védekezésben pocsékok voltunk, ez nem sikerült. Nem vagyunk fáradtak, úgyhogy nem erre fogom a vereséget. A világbajnokságnak még nincs vége, a román csapat nem adja fel!

A hivatalos statisztika szerint Tóth Tímea 13, Görbicz Anita pedig 11 gólt lőtt, ezért a handball.hu jegyzőkönyve is eltér a cikkben feltüntetett, helyes statisztikától.