"Győzni mindenképp jó"

2007. október 27. 19:36 © handball.hu

A handball.hu a fergeteges győri sikerrel záruló ETO - Slagelse találkozó után szólaltatta meg a BL-újonc Tomori Zsuzsannát, és kérte hosszabb értékelésre Konkoly Csaba vezetőedzőt.

Tomori Zsuzsanna: Az első félidőben kissé meg voltunk szeppenve, és kicsit megijedtünk Legangertől is. Ez a ziccerek értékesítésén sajnos meg is látszott, de a második játékrészben jól korrigáltunk, és fölényesen győzedelmeskedtünk. Szerencsére félelmünk alaptalan volt, hiszen Pálinger Kati ma egyértelműen jobb volt, mint Cecilie. Számomra hatalmas önbizalmat ad, hogy életem első BL-mérkőzése ilyen jól sikerült.

Konkoly Csaba: Az első 10-15 perc úgy sikerült, ahogy elterveztük, végig két-három góllal vezettünk. Utána viszont kicsit kapkodni kezdtünk a befejezéseknél, főképp a ziccereknél. Ellenfelünk pedig egyre inkább magára talált, mi pedig ráálltunk az ő ritmusukra, ez pedig kihatott az eredményességünkre. Azt kértem a lányoktól a szünetben, hogy próbáljunk visszatérni az első félidő elején mutatott eredményes játékunkra, és a megbeszélt területekre lőjjünk Legangernek. Ezután volt pár olyan védekezésváltásunk, amelyből mi jöttünk ki pozitívan. Természetesen ebben az is benne volt, hogy a Slagelse posztcseréivel kissé megzavart minket, főképp, mikor az „átképzett” játékosaik a megszokott pozíciójukhoz közel kerültek. Gondolok itt például Tureyre, aki 7-8 méterről hatalmasakat ugrott, mi pedig csak alulról néztük.

handball.hu: Mit emelnél ki abból a periódusból, amikor sikerült elhúznotok?
Konkoly: A védekezésünk hatékonyságát, Dokic és Bradeanu gólerősségét és Pálinger szenzációs formáját. Ezek együttesen hozták meg a ritmusváltást és a pozitív változást a játékunkban. A cseréink is próbálták a maximumot kihozni magukból, ide sorolnám Temes kritikus pillanatban lőtt hétméteresét is. Nem tetszett viszont, hogy hat perccel a meccs vége előtt, tetemes előny birtokában épp mi kezdtünk el kapkodni.

handball.hu: Mik a legfontosabb különbségek az ETO és a Slagelse között, amely a végeredményt is befolyásolták?
Konkoly: A Slagelse épp az újjáépítés elején jár, mi pedig Róth Kálmán által három éve összerakott csapattal dolgozunk kiegészülve új játékosainkkal, akik számára gyorsan ment a beilleszkedés. Fontos különbség még, hogy náluk az új szerb légiósoknak fel kell venniük a dán ritmust, nálunk pedig Mravíkova Magyarországon töltött éveit tekintve már szinte magyar, Tomori pedig mindig is itthon játszott. Zsuzsinak egyébként nagyon tetszett a teljesítménye, főképp az első játékrészben látott góljai. Ő mindenképp kellemes és eredményes színfoltja a csapatnak és remélem, hamarosan a magyar válogatott meghatározó embere lesz. Ha továbbra is ilyen szorgalmasan dolgozik, akkor nagy kincse lesz hazánk kézilabdájának.

handball.hu: Győzelmetek talán még inkább felértékelődik, ha azt vesszük, hogy nem is akármilyen gárdát utasítottatok magatok mögé...
Konkoly: Győzni mindenféleképp rendkívül jó érzés. Mi azok ellen játszunk, akiket Anja Andersen beküld a pályára. Azon kár tipródni, hogy milyen eredményeik voltak, vagy azzal foglalkozni, hogy az ő edzőjük a világ valaha élt legjobb játékosa. Olvasgathattuk volna a Dream Team feliratot is a hátukon, de akkor akár előre odaadhattuk volna nekik a két pontot.