"Edzőmeccset" játszott a Győr

2007. szeptember 28. 18:40 © handball.hu

A győri BL-selejtezőcsoport első hazai érdekeltségű találkozóján a Győr magabiztos, tizenötgólos győzelmet aratott a szlovák Michalovce együttese felett.

Bajnokok Ligája selejtező, 1. csoport

Győri Audi ETO KC – Iuventa Michalovce 42-27 (22-10)
Győr, 800 néző
Vezette: Geipel, Helbig (GER)
A Győr gólszerzői: Tomori 5, Deáki 1, Dokics 5, Vérten 4, Mraviková 3, Szegedi 2, Szölösi 1, Temes 2, Görbicz 10/7, Bradeanu 4, Hornyák 1, Spiridon 4.
A Michalovce gólszerzői: Tothova 7, Hricikova 3, Cinova 2, Rubtsova 2, Kalaninova 5, Dittelova 2, Tobiasova 6/4.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 8/7, ill. 4/4.

Villámrajtot vett az ETO, amely hat perc elteltével már öt góllal vezetett (6-1). Ezután tovább nőtt a különbség, miután a hazaiak rendre kihasználták a Michalovce tanácstalan támadásait, és többször is leindították őket. Igaz, a szlovák védőfalon is könnyedén átsétáltak a győri hölgyek. A 13. percben, hétgólos magyar vezetésnél a Nagymihály időt kért, majd Zahorjanova érkezett a kapuba, de ez sem segített a vendégeken: a szurkolók hamarosan rájuk is számoltak (15-5). Hiába próbáltak felpörögni a szlovákok, a győriek koncentrációja nem lankadt, minden elcsenhető labdára ugrottak, így a két csapat közötti differencia állandósult. Az első játékrész hajrájában Konkoly Csaba lehetőséget biztosított a fiataloknak is: pályára lépett Szölösi és Szegedi is (félidő: 22-10).

Az ETO-ban frissen pályára lépő Deáki azonnal eredményes volt, majd Szölösi is megszerezte első találatát. A kapuban Herr váltotta Pálingert, no nem azért, mintha bármi gond merült volna fel a teljesítményével kapcsolatban, hiszen a klasszis hálóőr komoly szerepet vállalt a tetemes különbség kialakításában. A mérkőzés végéhez közeledve kissé kiengedő és ezért egyre többet hibázó Győr is gond nélkül tartani tudta a 13-15 gólos előnyét (55. perc: 38-23), melyből a végén tizenötgólos győzelem született.

Konkoly Csaba: Nem gondoltam arra, hogy ilyen különbséggel győzünk. Az első tíz perc eldöntötte a mérkőzést. Amikor már 6-7 góllal vezettünk, éreztem, hogy az a taktikai fegyelmezettség, amit a csapat művelt védekezésben és támadásban is, meghozza a gyümölcsét. A másik mérkőzésen egy nagyon motivált izlandi csapatot láthattunk, viszont a Metz nekem túlzottan magabiztosnak tűnt. A Stjarnan kapusa jó teljesítményt nyújtott, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, amig nekik minden lövésük befelé pattant, addig a franciáknak több nagy ziccerük is kimaradt. Mindenképpen meglepetés az izlandiak győzelme, de a mérkőzés képe már sejtette ezt. Ugyanolyan becsülettel és koncentráltsággal készültünk és készülünk mindhárom csapat ellen, de ezen belül természetesen mindig a soron következő ellenfelünkre figyelünk.