Óriási meglepetés: kikapott a Metz

2007. szeptember 28. 17:40 © handball.hu

Győrben a Bajnokok Ligája selejtezőjének első mérkőzése nem várt izgalmakat hozott...

Bragadottir: 7 gól
Bajnokok Ligája selejtező, 1. csoport

HB Metz Moselle - UMF Stjarnan 22-23 (6-11)
Győr, 300 néző
Vezette: Gousko, Repkin (BLR)
A Metz gólszerzői: Kysucanova 4/2, Guehl 4, Kanto 2, Poznarova 1, Piejos 5, Wendling 1, Horacek 5.
A Stjarnan gólszerzői: Petrache 2, Bragadottir 7/3, Agnarsdottir 7, Kjarnested 2, Engl 1, Sigurdardottir 4.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3

Az előzetes erőviszonyokhoz képest meglepetésként azonnal felvette a ritmust a lelkes izlandi csapat a francia válogatott játékosokkal teletűzdelt Metz-cel szemben (15. perc 4-4). Rác Sándor tanítványai leginkább a szélsőik révén voltak eredményesek. Bár a gallok megpróbáltak elszakadni ellenfelüktől (6-4), számtalan technikai hibájuknak köszönhetően az izlandiak megfordították az eredményt, sőt, Bragadottir és Sigurdardottir kiváló összjátéka után sikerült nagyobb előnyt is kiharcolniuk (6-9). A szigetországiak védőfalán az utolsó percekig képtelenek voltak megtalálni a franciák a rést, és a kikényszerített szituációkban a becserélt szélsők lövései is rendre az első perctől kezdve brillírozó Stanciu kapusban landoltak. Összességében mindkét csapat hibák tömkelegét ejtette a pályán, ám ebből a kevesebbet vétő izlandiak jöttek ki jobban (félidő 6-11).

A második játékrészre kapust cseréltek a franciák, és nyitott védekezéssel próbálták megzavarni ellenfelüket. Lépésről-lépésre faragták le hátrányukat, azonban az északiak szívósan tartották magukat. A Metz két esetben is kiegyenlített a mérkőzés utolsó öt percében, előbb Guehl, majd Piejos találatával, ám sorsdöntő pillanatban, kettős emberelőnyben büntetőt hibáztak. A lefújást követően így a nagyon fáradt, de lelkesedésével példát mutató Stjarnan várhatja magabiztosabban a folytatást.

Adalstein Eyjolfssoen (a Stjarnan edzője): Rendkívül büszke vagyok a csapatomra, amely csodát tett a mai mérkőzésen. Sikerünk kulcsa az, hogy a 20. percben sikerült kissé meglépnünk, s a hátrány ledolgozása elvette a Metz erejét. Igen sokat köszönhetünk román kapusunknak, Stanciunak is, aki a hátán vitte a csapatot. Mikor a franciákat a videofelvételeken láttam, nagyon megrémültem, milyen hatalmasak, mennyire erősek fizikálisan. Szerencsére fejben ma jobbak voltunk náluk. Hatalmas siker ez amatőr játékosaim számára, akik 2-300 Euros fizetésükkel fel sem vehetik a versenyt egy profi kézilabdázóval sem. Azt hiszem, ma megérdemlünk egy jutalom-sört!