Újabb BL-vereség a Népligetben

2007. február 10. 20:56 © handball.hu

A dán Slagelse csapatától elszenvedett nyolcgólos vereség után a Budapest Bank-FTC az osztrák Hypo NÖ ellen lépett pályára az EHF Bajnokok Ligája negyedik fordulójában. Hiába vezettek a zöld-fehérek az első félidőben hét góllal is, a végén a vendégek örülhettek.

Bajnokok Ligája, D-csoport, 4. forduló
Budapest Bank-FTC - Hypo NÖ 34-36 (17-16)
Népliget, 1200 néző
Vezette: Cirligenau, Bejemariu (ROM)

FTC: Haris - Mraviková 3, Soós, Szucsánszki 4, Uhraková 4/2, Tóth T. 10, Kirsner 6, csere: Pastrovics (kapus), Szamoránsky P. 1, Németh H. 1, Zácsik 5,
Hypo NÖ: Sanko - Nascimento 4, Acimovic, Piedade 6, Szeong Ok 6, Kim 2, Han Szun, csere: Rusnachenko (kapus), Rotis 9, Fridrikas 7/3, Marin 1, Matuschchuk 1, Boklaschchuk
Kiállítások: 6 ill. 10 perc

Fegyelmezett játékkal kezdte a játékot a Ferencváros: az első vendéggólra közel 5 percet kellett várni (3-1). Továbbra is a hazaiaknak állt a zászló, így a 7. percben 6-1-es állásnál Ryan Zinglersen időkérésre kényszerült. A két csapat közti 4-5 gólos különbség állandósulni látszott, amihez Haris és Sanko kapus is jelentősen hozzájárult. Az osztrák taktikába pár perc után aktívan beépített Fridrikas mind támadásban, mind pedig védekezésben kiválóan teljesített, azonban Kirsnerrel és Tóth-tal szemben nem találtak ellenszert. A félidő közepén Sankot Rusnachenko váltotta a Hypo kapujában, viszont átütő változást ez a csere sem hozott. Tóth találatával a 21. percben beállt az eddigi legnagyobb különbség: 15-8. Ehhez nagyban hozzájárult a vendégek foghíjas, ritmustalan védekezése. Kirsner szabálytalanságát követő kétperces kiállítása nagyon nem jött jól a Fradinak: négy gólra felzárkózott az ellenfél, majd egy esztelen labdaeladás után a különbség háromra csökkent (16-13). A 26. perc derekára már csak kettővel vezetett a házigazda, így Németh András igyekezett megragadni a lehetőséget néhány technikai ötlet felvázolására. Németh Helga büntetőt harcolt ki, amit Tóth Rusnachenko kezére lőtt. A Hypoban Rotis egyszerűen tarthatatlan volt, hiába állították rá szorosan Szamoránsky Piroskát. Habár az utolsó több mint egy percben emberelőnyben játszhatott a Ferencváros, gólig már egyik csapat sem jutott, mivel Acimovic időntúli szabaddobásból szerzett találatát a román bírópáros érvénytelennek nyilvánította. A félidő állása: 17-16.

Úgy tűnt, a szünet sem tudta kellőképpen felrázni a népligetieket. Rotis továbbra is brillírozott, és Piedade góljával 19-20-nál átvette a Hypo a vezetést. A 38. percben 2 gólos hátránynál a hazaiak kapust cseréltek. Ekkor a Fradi emberelőnybe került, védekezésben összeálltak hatos zónára, de Oh ezt a stabilnak tűnő falat is átlőtte (25-24). A 41. percben Mravikova kezében volt az egyenlítés lehetősége, ám ez csupán lehetőség maradt. A magyar csapat csak futott az eredmény után, kézzel-lábbal küzdöttek minden egyes gólocskáért, míg a Hypo felszabadult játékkal és látványos megoldással örvendeztette meg lelkes szurkolótáborát, a "Happy Hippoes"-t. A második félidő derekára látszólag leült a mérkőzés: mindkét gárda átütő erő, és jópár percig gólok nélkül küzdött (28-31). Ezután is sok hiba volt mindkét oldalon, azonban a Hyponál egy hajszálnyival továbbra is kevesebb. Hat perccel a vége előtt az osztrák kapuba visszaállt Rusnachenko ráadásul ismét többször tudott egy kis pluszt hozzátenni. Az utolsó másodpercig kiélezett végjátékkal, és a 34-36-os eredménnyel megismétlődött a két gólos Hypo-siker.

Vereségével a Ferencvárosnak már csak a KEK-indulás kiharcolása tűnik reális célnak, amihez jövő hétvégén idegenben kell legyűrnie a Kometal Skopje együttesét.