Két vereség a BL-ben

2007. január 21. 3:22 © handball.hu

Nem sikerült jól a hétvége a két magyar BL indulónak. A Győri Audi ETO minimális különbséggel ugyan, de kikapott a Lada Toljatti otthonában, a Budapest Bank-FTC pedig hazai pályán maradt alul a dán Slagelse DT csapatával szemben.

Bajnokok Ligája, B csoport, 3. forduló
Lada Toljatti (orosz)-Győri Audi ETO KC 31-29 (16-17)

A győri Guiu a várnál hamarább felgyógyult sérüléséből, és a Lada Togliatti elleni találkozón már a magyarok kapujába állhatott.

Nem kezdett megilletődötten a vendég együttes, akikkel csak a válogatott Bliznova tudta a lépést tartani (4-3). Ugyan a Lada védelme némileg feljavult, a nemrég igazolt Spiridon többször is jól helyezkedett a falban, és Görbicz is elkapta a fonalat, így a Győr hamar átvette a vezetést. A másik beálló, Djokics is jól muzsikált, így 8-12-es magyar vezetésnél a hazai csapat időt is kért. A fejmosás használt Szidorováéknak, hiszen hét perccel a félidő előtt kiegyenlítettek, ám az utolsó pillanatokban megremegtek az orosz kezek és a szerencse sem volt velük (16-17).

Posztnova gondoskodott arról, hogy továbbra is izgalmas mérkőzést láthassunk, úgyhogy a csapatok a második játékrész elején sem tudtak elhúzni egymástól. Mikor a Lada megpróbált meglépni, jött Görbicz, aki a mezőnyből és a hétméteres vonalról is biztos kézzel talált be, ugyanez a másik oldalon Bliznováról volt elmondható. Már 45 perc telt el a találkozóból, amikor még mindig semmi nem dőlt el (25-25). Kissé kijjebb tolta a védelmét a Toljatti, s ezzel távoli lövésekre kényszerítette a Győrt. Ennek a váltásnak köszönhetően több labdát is megszereztek, és az elfáradó vendégek már nem érték utol őket a lerohanásoknál. Szidorova teljesítményére sem lehetett panasz: a kapus a második félidőben szinte mindent hárított. (Lada Togliatti – Győri Audi ETO 31-29).

Görbicz Anita klasszis teljesítményének ellenére (11 gólt lőtt) a Győr elvesztette veretlenségét, s jelenleg az orosz vetélytárs mögött a B-csoport második helyét foglalja el.

A csoport másik mérkőzésén
Buducsnoszt Podgorica - Byasen Trondheim 24-29 (9-13)

A csoport állása
1. Toljatti 6 pont
2. Győr 4 pont
3. Byasen Trondheim 2 pont
4. Buducsnoszt Podgorica 0 pont

Bajnokok Ligája, D csoport, 3. forduló
Budapest Bank-FTC - Slagelse DT 26-34 (13-15)
Népliget, 1200 néző
Vezette: Franco, Rodriguez (spanyolok)
FTC: Pastrovics - Mraviková 4, Soós 4, Szucsánszki 2, Uhraková 3(1), Tóth T. 6(1), Kirsner 2, csere: Harisová (kapus), Szamoránsky P, Zácsik 3(1), Szamoránsky A. 2,
Slagelse: Leganger - Turey 8(1), Lungu 2, Kristiansen 4, Krogshede 1, Popovics 8, Szavics 2, csere: Friis (kapus), Hovgaard, Bulatovics 3, Loft, Batinic 3, Melgaard 3,
Büntetők: 4/3 illetve 2/1

Egy győzelemmel és egy vereséggel a tarsolyában érkezett a Slagelse Magyarországra, a Ferencvároshoz, amely szintén két pontot gyűjtött az elmúlt két BL-mérkőzésén.

A meccs első félideje kiegyenlített küzdelmet hozott: a Ferencváros Pastrovics védéseinek és főként hatékony védekezésének köszönhetően 5-3-ra elhúzott. Igaz, nem tartott sokáig a hazaiak vitézkedése, hiszen Leganger a legfontosabb pillanatokban hárított, és a jobbkezes Turey többször is betalált a jobbszélről. Hiába követte Szamoránsky Piroska Popovics minden lépését, a szerb hölgy is belőtte magát lassan, míg a hazaiaknál főleg Tóth játéka volt dicsérhető ebben a periódusban (13-15)

A második félidő első három perce alatt elhúzott a Slagelse ellenfelétől, s az FTC innentől kezdve csak a hátrány ledolgozásával volt elfoglalva. Ez a játék képe alapján esélytelennek tűnt, hiszen a magyarok görcsössé váltak, semmi nem jött össze nekik, nem úgy a dánoknak, akik Turey és Popovics vezetésével felőrölték ellenfelüket (13-20). Tovább hátráltatta a Ferencvárost, hogy a 42. percben Kirsnert piros lappal jutalmazták a bírók, miután Turey kezét lövés közben hátulról akadályozta. Csapatkapitányuk kiválásával félkarú óriássá váltak a magyarok, Legangerék étvágya pedig egyre inkább megjött, s meg sem álltak a nyolcgólos különbségig: FTC-Slagelse: 26-34.

Újabb idegenbeli győzelmével a Slagelse szinte biztos továbbjutónak érezheti magát, míg a magyarok célja már csak a csoport harmadik helyének megszerzése, azaz a KEK-ben való folytatás lehet.

Hypo NÖ - Kometal Szkopje 38-27 (20-13)