Győr: kettőből kettő

2007. január 13. 18:33 © handball.hu

Még rengeteg technikai hibája ellenére is magabiztosan győzte le a Győri Audi ETO KC a norvég (Európa-bajnokokkal felálló) Byasen Trondheimet (33-27). Igaz, a győzelemnek ára is volt: a magyaroknál komolynak tűnő sérülést szenvedett Guiu és Bognár is. További nemzetközi híreink: a Kiskunhalas bejutott az EHF-Kupa legjobb 16 csapata közé, ám a Cornexinek nem sikerült a bravúr a KEK-ben.

Herr csereként is kiválóan védett
Herr csereként is
kiválóan védett
Bajnokok Ligája, B-csoport
Győri Audi ETO KC - Byasen Trondheim 33-27 (17-13)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok

Amilyen rosszul indították a norvégok a BL csoportküzdelmeit, olyan jól kezdett a Győr: előbbi együttes a Buducnost otthonában győzött hattal, utóbbi pedig Oroszországban kapott ki ugyanennyivel a Ladától.

A friss Európa-bajnokok sorát felvonultató Byaasen tíz percig tudta tartani a lépést ellenfelével (5-5), hiszen a kiválóan védő Grimsbo szinte mindent hárított. Ezután viszont beindult a világ legjobbjának választott Görbicz és egymás után négyszer is betalált. A Snorroeggen testvérek többször is eredményesek voltak, melléjük csak Harsaker tudott felnőni, és Grimsbo továbbra is biztos pont volt a kapuban. Nekik köszönhető, hogy a Győr nem tudott jobban elhúzni a Trondheimtől (félidő: 17-13), no meg annak, hogy a hazaiak 15 ziccert is elvétettek az első játékrészben.

Felpörgött a norvég csapat a második félidő elejére, s már csak két gól volt a különbség. Ezután viszont egy nyolcperces áramszünet következett, ami alatt egyetlenszer se tudtak betalálni a brillírozó Guiu kapujába. Gogirláék a gólcsendet kegyetlenül ki is használták, és zsinórban ötször is eredményesek voltak (43. perc: 24-16). Guiu egy rossz lépés után nem tudta a játékot folytatni, ám a csereként beálló Herr is ugyanolyan hasznosan dolgozott. A mérkőzés vége előtt Bognár egy véletlen ütés miatt arcát fájlalta, majd ő is végleg elhagyta a pályát. Görbicz 11. góljával beállította a papírformának mondható végeredményt: Győri Audi ETO KCByasen Trondheim 33-27.

A B-csoport másik mérkőzésén: HC Lada Toljatti - ZRK Buducnost T-Mobile 32-23