Arslanagic pontot tett az i-re

2006. december 9. 16:45 © handball.hu

Arslanagic utolsó másodpercben lőtt góljával nyert a C csoport szombati első mérkőzésén a horvát válogatott. A forró hangulatú találkozót az ukránok kezdték jobban, de a hét-hét gólos Pusic és Pasicnik vezette horvátok kerültek ki győztesen a meccs végén.

C csoport, 2. forduló
Horvátország - Ukrajna 24-23 (11-11)
Stockholm
Vez.: Dobrovits, Tájok (magyarok)

Jobban kezdték az ukránok a C csoport szombati első mérkőzését a horvátok ellen, a 10. perc elején már hat góllal is vezettek 7-1-re. Ekkor Pasicnik megkezdte a gólok gyártását, Zebic és Palcic segítségével ki is egyenlítettek, majd átvették a vezetést a 27. percben (10-9). A félidő végén Pusic egy, valamint Jacenko két gólja zárta, így 11-11-es döntetlen lett a félidő vége.

A második félidőben végig fej-fej mellett haladt a két csapat, soha nem volt háromgólos a különbség: először a horvátok vezettek kettővel a 35. percben (13-11), majd tíz perccel később már Ljapina lőtte a kétgólos előnyt jelző gólt (45. perc: 15-17). Miután Pusic két góljával kiegyenlített, Radcsenko és Jacenko által ismét előnyre tett szert az ukrán válogatott (52. perc: 18-20).

Az 54. perc elején ötperces ukrán gólcsend következett, ám a jegyzőkönyvbe egy Lovric- és három Pusic-gólt könyvelhettek, és két perccel a vége előtt már a horvátok vezettek (23-21). Reznyir és Verheljuk-Stri még kiegyenlített, azonban Arslanagic az utolsó másodpercben betalált az ukrán kapuba, így a horvátok szerezték meg a két pontot.

Svédország - Oroszország 15-30 (7-15)
Stockholm, Hovet
Vez.: Cohen, Peretz (izraeliek)

Svédország: Grundström, Brorsson (kapusok), Boson 4, Torstensson 3(2), Eriksson 2, Flognman 1, Holmgren 1, Lagerström 1, Könsberg 1, Arfwidsson Chrifi 1, Enström 1, Wiberg, Krantz, Andersson. Szöv. kap.: Ulf Schefvert
Oroszország: Szuszlina, Szidorova (kapusok), Bodnyeva 5, Marennyikova 5, Andrjusina 5(1), Poltorackaja 5(5), Turej 4, Posztnova 2, Jakovleva 2, Poljenova 1, Bliznova 1, Romenszkaja, Karejeva, Sipilova. Szöv. kap.: Jevgenyij Trefilov