Az esélyesebbek győztek

2006. november 15. 22:55

A nőikézilabda-bajnokság 12. fordulójának mérkőzésein az esélyesek győztek. Izgalmas csatát hozott a Kiskunhalas és a Vasas közötti találkozó a Fáy utcában, ahol a vendégek 5 góllal győztek, Vácott pedig a Debrecen diadalmaskodott két góllal. A Győr 26 góllal verte a Makót, a Ferencváros hússzal a Vásárhelyt.

Drávai Gyöngyi élt a kapott lehetőséggel Fotó: gyorietokc.hu
Drávai Gyöngyi élt
a kapott lehetőséggel
Fotó: gyorietokc.hu
Nőikézilabda-bajnokság, 12. forduló
Győri Audi ETO KC - Németh Toll Makó 42-16 (21-7)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1500 néző
Vez.: Kisfalvi, Péli

A Győr góllövői: Drávai 6, Bódi 5, Hornyák 5, Kovacsicz 5, Bognár 4, Djokic 4, Vérten 4, Temes 4(2), Somoi 2, Bradeanu 1, Gogirla 1, Juhász 1
A Makó góllövői: Baunok 4, Fekete 3, Lévai 3(2), Bartucz 2, Csendes 2, Barna 1, Horváth 1

Budapest Bank FTC - Hódmezővásárhelyi NKC SE 37-17 (19-12)
Népliget, 600 néző
Vez.: Baranyi, Szloska

A Ferencváros góllövői: Tóth 9, Kirsner 5, Mravíková 4, Zácsik 4(2), Szucsánszki 4(3), Németh H. 3, Szamoránsky P. 3, Uhráková 3(2), Soós 2
A Hódmezővásárhely góllövői: Wolf 7(2), Nyikolajenko 5, Mayer 2, Földes 1, Jenőfi 1, Szepesi 1

Váci NKSE - Debreceni VSC 23-25 (10-14)
Vác, 320 néző
Vez.: Hargitai, Markó

A Vác góllövői: Orbán Ad. 5, Őri 5(3), Farkas 3, Klász 3, Veszeli 3(2), Brecska 2, Rábai 2
A Debrecen góllövői: Szűcs 6, Benyáts 6(1), Stuparicová 5, Latakaité 3, Sütő 2, Kovács 1, Szabó 1, Orbán An. 1(1)

Rémálomként indult a nagyon fontos találkozó a hazaiak számára: az első gólra tíz percet kellett várni, majd kisvártatva már hét gól volt a vendégek előnye. A tanácstalan és erőtlen váci akciókat a jól koncentráló, keményen küzdő debreceniek könnyű szerrel hatástalanították.

A mérkőzés kétharmadára ismét féltucatnyira nőtt a Loki-fór és eldőlni látszott a mérkőzés. A nagy koncentráció azonban fejben felőrölte a vendégjátékosokat, akik az utolsó húsz percben már csak öt alkalommal tudták bevenni a remekül védő Szvetlana Gridnyeva kapuját.

A hazai csapat egyre inkább sikerült megközelítette az ellenfelét, több alkalommal is az egyenlítésért támadhatott. A döntő szituációkban azonban kapkodtak a játékosok, így az esélyesebb debreceniek végül elvitték a pontokat.

A Vác két legeredményesebb gólszerzője az egyaránt ötször betaláló Orbán Adrienn és Őri Cecília volt.

Kenyeres József (A Vác vezetőedzője): "Nemhogy a Debrecen, hanem bármely gyengébb együttes ellen sem adhatunk húsz perc előnyt, ha meccset akarunk nyerni."

Dunaferr NK - City-Line Békéscsabai ENKSE 33-21 (19-7)
Dunaújváros, 800 néző
Vez.: Jancsó, Marczinka

A Dunaferr góllövői: Őri 7(4), Ferling 6, Obucina 4, Borbás 3, Nagy 3, Gerstmár 3(1), Laluska 2, Lovász 2, Vincze M. 2, Pigniczki 1
A Békéscsaba góllövői: Szekeres 6(1), Zsuzsa 5, Hajdu 2, Tóth 2, Valyuch 2, Vincze Zs. 2, Such 1, Takács 1

Bp. Kőbányai Spartacus SC - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 19-33 (9-20)
Kőér utca, 200 néző
Vez.: Ágnecz, Sipos

A Spartacus góllövői: Mátyás 8(1), Borkowska 4, Szőke 2, Szamosi L. 2(2), Gálhidi 1, Schulcz 1, Szamosi A. 1
A Cornexi góllövői: Balogh 8(3), Kenyeres 5, Vijunaité 5, Triscsuk 4, do Nascimento 3, Tápai Sz. 3, Szrnka 2, Korgyuk 1, Pádár 1, Valová 1

Vasas-invitel - Kiskunhalas NKSE 26-31 (11-16)
Fáy utca, 500 néző
Vez.: Dobrovits, Tájok

Vasas: Triffa – Berta 3, NAGY K. 8 (5), Kamper 6, Moszkovaja, Pollákova 1, Gorova 2 (2). Cs: Tóth (kapus), Gaál 2, Stiener, Blaskovits 2, Ábrahám, Balog 2.

KISKUNHALAS: Vörös – Sterbik 3, Borbély 3, Ilyés 6, Valovics, Kocsik 2, Koroknai 3 (1). Cs: Győri (kapus), Herr A. 6, Kocsis 5 (3), Kósa 1, Baross 2, Szűcs.

Az eredmény alakulása: 10. p.: 4–5. 17. p.: 7–6. 24. p.: 8–12. 39. p.: 13–20. 48. p.: 20–25. 54. p.: 24–28

Kiállítások: 0, ill. 6 perc

Hétméteresek: 10/7, ill. 6/4

A halasi lányoknak törleszteni valójuk volt a Mocsai csapattal szemben, és ennek szellemében készültek a meccsre. Az első negyedórában a Vasas irányítgatta a játékot, aztán beindult a Kiskunhalas. A védekezés egyre pontosabb és agresszívebb lett, Vörös Heni kirobbanó formában védett. A belső védelem, az Ilyés, Valovics páros rendkívül jól tette a dolgát, és egyre bizonytalanabbá tette a Vasas támadósorát. Egyedül Kamper Olívia volt, aki átmerte egy idő után lőni a falat, de ez nem tudott jelentősen segíteni a fővárosi csapatnak. Herr Anita, Ilyés Ani a támadásokban is jeleskedett, illetve Borbély Zsanett is nagyszerűen tette a dolgát a mérkőzésen. Az első félidőre, 16-11-re ment a Halas. A második játékrészben is folytatódott a lendületes szép játék halasi oldalon, így volt, amikor 7-tel is vezetett Zsiga Gyula csapata. A végeredmény: 26-31.

Forrás: MKSZ, Baksa Zsombor (Vác), halasnoikezilabda.hu (Kiskunhalas)