A bombameglepetések fordulója

2006. október 28. 20:26 © handball.hu

A női bajnokság 10. fordulójának összes mérkőzésén nem várt eredmény született. A Kiskunhalas öt góllal verte a Debrecent, a Makó döntetlent játszott a Vasassal, a vásárhelyiek a Dunaferrt győzték le, míg a Cornexi-Vác meccs 26-26-tal zárult. Utóbbi meccs után menesztették a fehérváriak edzőnőjét, Szabó Edinát. Békéscsaba-Spartacus 21-18

NBI, 10. forduló
Eredmények

Kiskunhalas-Debrecen 28-23 (15-10)
Kiskunhalas: Vörös - Sterbik 2, Borbély 2, Ilyés 3, Valovics 2, Kocsik 3, Koroknai 6. Cserék: Győri (kapus), Herr 4, Szűcs 1, Kósa, Kurgyis 2/2, Baross 3, Kocsis. Edző: Zsiga Gyula
DVSC: Király - Csáki 2, Benyáts 1, Caltikova, Orbán 4, Szűcs 3, Stupariczova 1. Cserék: Kiss É., Latakaite 3, Madai 2, Sopronyi 2/2, Rácz 1, Szabó V. 4. Edző: Bíró Imre
Az eredmény alakulása: 13. p.: 7-2. 20. p.: 10-5. 41. p.: 19-11. 49. p.: 25-15.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2

Németh Toll-Makó - Vasas-Invitel 29-29 (14-17)
Makó: Klembucz - Horváth 1, Barna 8, Németh, Fekete 4/2, Csendes 4, Baunok 4. Cserék: Lévai 5, Stupakova 3, Erdei, Bartucz. Edző: György Ferenc
Vasas: Triffa - Bertha 2, Nagy K. 6/1, Kamper 4, Moszkovaja 1, Pollákova 7, Gorova 4. Cserék: Tóthova (kapus), Ábrahám 1, Gaál 1, Blaskovics 3, Stiener, Balogh. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása: 5. p.: 2–4. 17. p.. 6–10. 25. p.. 11–14. 39. p.: 17–18. 45. p.: 23–22. 56. p.: 27–26
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1

Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Vác 26-26 (13-12)
Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Tápai Sz. 8/2, Balogh B. 7, Szrnka 5, Vijunaite 3, Pádár 1, Őri E. 1, Vaszari 1, Kenyeres, Lima, Trishchuk, Kordyuk. Edző: Szabó Edina
Vác: Juhász és Gridnyeva (kapusok), Veszeli 9/1, Farkas 4, Belső 4/2, Őri C. 3, Trufán 3, Rábai 2, Orbán 1, Brecska , Schmidt. Edző: Kenyeres József
Kiállítások: 4 perc, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2; 3/5 (Farkas, Veszeli hagyta ki)
Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-2, 10. perc: 7-4, 15. perc: 10-7, 20. perc: 11-7, 25. perc: 11-9, 35. perc: 15-13, 40. perc: 18-16, 45. perc: 20-18, 50. perc: 20-21, 55. perc: 23-23.

Hódmezővásárhely-Dunaferr 25-23 (17-12)

Békéscsaba-Spartacus 21-18 (12-9)

Az FTC-Győr rangadót a fővárosiak elfoglaltsága miatt (a viborgi Szuperkupán szerepelnek) november 8-ra halasztották.