DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYY2EWo6' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST "Szomorúság és szégyenérzet" | handball.hu - kézilabda

"Szomorúság és szégyenérzet"

2006. október 28. 19:41

Lezárult egy korszak Fehérváron: Szabó Edinát menesztették. Az EHF-kupagyőzelmet elért vezetőedzővel a klub elnöke Balássi Imre a Vác NKSE elleni bajnoki rangadót követően közölte döntését, miután 26-26-os döntetlent ért el a hazai csapat a bajnoki tabella tizedik helyén álló vendégektől.

Szabó Edina
Szabó Edina
Balássi Imre, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabdacsapatának elnökének közleménye:

"Mai napon, október 28-án, azonnali hatállyal felmentjük Szabó Edinát a vezetőedzői pozícióból. Nem egy hirtelen meghozott döntésről van szó, hiszen egy teljes időszak teljesítményét vizsgálva, mérlegét elkészítve született meg az elnökségi döntés Szabó Edina felmentéséről.
Az új edző személyéről pár nap múlva hivatalos közleményben adunk tájékoztatást."

NBI, 10. forduló
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Váci NKSE 26-26 (13-12)
Székesfehérvár, 800 néző
Vezette: Kovács, Pauer

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Tápai Sz. 8(2), Balogh B. 7, Szrnka 5, Vijunaite 3, Pádár 1, Őri E. 1, Vaszari 1, Kenyeres, Lima, Trishchuk, Kordyuk. Vezetőedző: Szabó Edina
Vác: Juhász és Gridnyeva (kapusok), Veszeli 9 (1), Farkas 4, Belső 4 (2), Őri C. 3, Trufán 3, Rábai 2, Orbán 1, Brecska , Schmidt. Vezetőedző: Kenyeres József
Hétméteresek: 2/2; 3/5 (Farkas, Veszeli hagyta ki)
Kiállítások: 4 perc, illetve 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-2, 10. perc: 7-4, 15. perc: 10-7, 20. perc: 11-7, 25. perc: 11-9, 35. perc: 15-13, 40. perc: 18-16, 45. perc: 20-18, 50. perc: 20-21, 55. perc: 23-23

Kenyeres József, a Vác vezetőedzője: "Az erőviszonyok alapján nem számítottam ilyen, számunkra kedvező eredményre, de a játék képe egyértelműen azt mutatta, hogy még a győzelmünk is reális lett volna. A lányok összteljesítménye igazi, kőkemény csapatmunka volt."

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Szomorúság és szégyenérzet keveredik bennem, és elnézést kérek a kitartó székesfehérvári szurkolóinktól, hogy elszenvedték velünk ezt a mai teljesítményt. Nagyon látszott a pályán a két csapat közti különbség. A Vác lelkesen és harcosan küzdött végig a találkozón, ezúton gratulálok nekik az eredményhez, hiszen a sport erről szól, aki harcol, annak nagyobb az esélye a győzelemre. Nálunk a kényelmesség és a felelősség elhárítása volt a jellemző. Mindenkinek együtt kell élnie a lelkiismeretével...

Nem keresek kibúvót, és szomorúan konstatálom, hogy a csapatom nem képes erre a játékra, habár az összetétele ezt indokolná. Sajnálok pár játékost, akik megérdemelnék, hogy eredményesek legyenek a Cornexinél, hiszen ezért maradtak Fehérváron. Siti Bea távozásával hiányzott a vezéregyéniség a csapatban, és a mai meccsen is szemmel látható volt, hogy Tápai Szabina jelenléte rendkívül fontos, meghatározó a pályán. Sajnálom, hogy olyan keveset tudtam vele dolgozni.

Könnyű lenne kimondani, hogy az egész időszak eredménye csupán edzői felelősség, de ez nem teljesen így van. Jelen van a játékosok személyes felelőssége is, hiszen próbáltunk minden módszerrel fellépni a javulás érdekében. Voltak, akik partnerek voltak ebben, de többen nem hajtották végre a vezetői utasításokat. Mindenkinek magában kell elszámolnia. Az élet megy tovább, de a munkám folytatása erőteljesen kétséges, hiszen a Békéscsaba meccs óta nem ez az első eset, hogy felmerül a távozásom. Az emberek jönnek, mennek, és olyan döntés fog születni, ami a legjobb a klubnak, és a Cornexi érdekeit szolgálja."

Forrás: Presstige Média