Ismét tizenkétgólos győzelem

2006. október 21. 17:41

A Kiskunhalas NKSE a fehéroroszországi Grodnában játszotta EHF-kupa visszavágó mérkőzését a Gorodnyicsanka ellen. A félidőben a magyar lányok már kilenc góllal vezettek, a meccs végére ez az előny ismét 12 gólosra nőtt.

EHF-kupa, 2. forduló, visszavágó
Gorodnyicsanka Grodna (fehérorosz) - Kiskunhalas NKSE 23-35 (10-19)
Grodna, 200 néző
Vez.: Zotyin, Volodkov (oroszok)

Grodna: Kumpel - Szicseunik 2(1), Paherila 4, Bobrik 5, Bulava 8, Pekun, Kandracjeva 1. Cserék: Burduk (kapus), Jascsuk 1, Mihalkovics 1, Papko, Klacsok, Szamec, Kalesznyik 1. Edző: Szergej Kambur
KNKSE: Vörös - Sterbik 5, Ilyés 4, Kocsik 2, Szűcs 3, Valovics 2, Koroknai 6(1). Cserék: Győri (kapus), Herr 1, Kurgyis 4(1), Baross 1, Kocsis 3(2), Borbély 3, Kósa 1. Edző: Zsiga Gyula

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
A mérkőzés: 5. p: 5-5, 15. p.: 5-8, 25. p.: 9-15, 30. p: 10-19, 35. p.: 12-22, 45. p.: 15-27, 50. p.: 15-29

1. mérkőzés
Kiskunhalas NKSE - Gorodnyicsanka Grodna 34-22 (20-9)
Továbbjutott: a Kiskunhalas kettős győzelemmel

Kiskunhalas első osztályú nőikézilabda csapata a tavalyi szezon 6. helyezettjeként kapott lehetőséget az Európai Kupában való indulásra. A csapat vezetősége elfogadta a felkérést, amelyhez elsősorban az anyagi feltételeket kellett megteremteni. Az együttes az EHF-kupa 2. fordulójába kapcsolódott be kiemeltként, ahol a fehérorosz Grodna ellen kellett felvenni a harcot.

A Kiskunhalas NKSE a magyar bajnokságban egy hónap alatt 8 fordulót játszott, amelyben 50 százalékot teljesített, vagyis 8 pontot szereztek a lányok. Az erőletett menet közben próbáltak hangolódni az október 14-i nemzetközi meccsükre is. A találkozót hatalmas érdeklődés kísérte a térségben, amelynek eredményeként telt ház előtt játszott a Kiskunhalas NKSE az első EHF-kupa meccsén. A kék-fehér lányok már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést, hiszen 20-9-es eredménnyel mentek pihenni. A második félidőben is folytatódott a jó játék, és 34-22 halasi győzelemmel zárult az első mérkőzés.

A visszavágóra október 21-én Grodnában került sor. A halasi együttes a több mint 900 km-es utat busszal tette meg viszonylag nehéz körülmények között. Azonban ez a tény nem változtatott a KNKSE elszántságán. Zsiga Gyula szakmai vezető szerint a lányok rendkívül nagy harci kedvvel várták találkozót, ahol azonban az első pár percben akadozott a halasi henger, hiszen az 5. percben még 5-5 volt az állás. Ezután fokozatosan indultak be a lányok, félidőben már 19-10-re ment a Kiskunhalas NKSE. A második játékrész is simán a Halasé volt, és szinte megismételték az első meccset, azaz 12 góllal nyertek, ám ezúttal 35-23 lett az eredmény.

Ez azt jelenti, hogy összesítésben 69-45 arányban nyert a Kiskunhalas NKSE, és továbbjutott az EHF-kupa 3. fordulójába.

Az EHF-kupa 3. fordulójának sorsolását, amelyre a Kiskunhalas mellett a Dunaferr és a Debrecen is vár, október 24-én tartják.

Forrás: 92.9Party Fm, halasnoikezilabda.hu