Magabiztosan nyert a Kiskunhalas

2006. október 14. 21:20

Jól kezdődött a Kiskunhalas első nemzetközi kupaszereplése. Az EHF-kupa 2. fordulójának első mérkőzésén 34-22-es győzelmet aratott a fehérorosz Grodna csapata ellen, és bizakodva várhatja a visszavágót.

Valovics Nóra Fotó: halasnoikezilabda.hu
Valovics Nóra
Fotó: halasnoikezilabda.hu
Ez a mérkőzés Kiskunhalas sporttörténelmének egyik legnagyobb eseménye volt, ugyanis ebben a sportágban ilyen eredményt még soha nem ért el a város. A visszavágóra jövő szombaton, október 21-én magyar idő szerint 16 órakor kerül sor.

EHF-kupa, 1. mérkőzés
Kiskunhalas NKSE - Gorodnyicsanka Grodna (fehérorosz) 34-22 (20-9)
Kiskunhalas, 1000 néző
Vezette: Cvetko, Kavalar (szlovének)

KNKSE: Vörös - Sterbik 5, Borbély 3, Ilyés, Kurgyis 2, Kocsik 3, Koroknai 4(2). Cserék: Győri (kapus), Kocsis 3(2), Herr 2, Valovics 7, Szűcs 1, Kósa, Baross 4. Edző: Zsiga Gyula
Grodna: Kumpel - Poherila 1, Sicseunik 7(6), Pekun 1, Bobrik 5, Bulava 5, Klacsok. Cserék: Burduk (kapusok), Kalesznyik 1, Mihalkovics 2, Papko. Edző: Szergej Kambur
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/6
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Az eredmény alakulása: 3. p.: 3-0, 7. p.: 6-1, 16. p.: 10-7, 23. p.: 14-8, 35. p.: 22-10, 41. p.: 22-16, 49. p.: 27-19, 53. p.: 31-20

A mérkőzésről 2 perces összefoglalót készített a Sport1 televízió, amelyet a vasárnapi Budapest Bank-FTC - CSM Urban Rulmentul meccs szünetében láthatnak az érdeklődők.

Forrás: halasnoikezilabda.hu