Kiesett a címvédő Cornexi

2006. március 18. 21:08

Az EHF-kupa címvédője, a Cornexi négygólos összesítéssel esett ki a negyeddöntőben. 12-12-es félidő után ismét két góllal kapott ki Szabó Edina csapata a Podravka otthonában, 26-24-re.

EHF-kupa, negyeddöntő, visszavágó
RK Podravka Vegeta - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 26-24 (12-12)
(előző mérkőzés: 28-26)
Kapronca, 800 néző
Vez.: Boriszov, Taraszikov (oroszok)

Podravka: Stancin, Galkina (kapusok), Vresk 4, Koznjak, Golubic 1, Palcic 2(2), Hodak 1 Zebic, Gace, Franic 2, Seric 1, Pasicnik 5, Naukovic 9, Tatari 1. Edző: Josip Sojat
Cornexi: Sugár, Fekete (kapusok), Tápai Sz. 6(3), Korgyuk 4, Vaszari, Triscsuk, Tilinger 2, Kenyeres 2, Szabó V. 3, Őri, Tápai A., Pádár 6, Vijunaité, Balogh B. 1. Edző: Szabó Edina
Hétméteresek: 2/8; 3/5
Kiállítások: 14 perc (Tatari, Tatari, Palcic, Golubic, Vresk, Pasicnik, Seric), 10 perc (Kenyeres, Balogh B., Korgyuk, Pádár, Tápai Sz.)
Piros lap: Balogh B. (13. perc)
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 4-4, 15. perc: 6-5, 20. perc: 9-6, 25. perc: 10-10, 35. perc: 12-14, 40. perc: 13-15, 45. perc: 17-18, 50. perc: 21-20, 55. perc: 24-22

Továbbjutott: RK Podravka Vegeta 54-50-es összesítéssel

Forrás: kcinfo.net

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabdacsapata Kaproncára utazott, ahol az EHF-kupa sorozat negyeddöntőjének visszavágó mérkőzésén egy szoros csatából végül a horvát válogatott játékosok sorát felvonultató Podravka Vegeta került ki győztesen.

A fehérváriak már az első játékrész elején elvesztették egyik kulcsjátékosukat, amikor Balogh Beát a játékvezetők egyből a lelátóra küldték. Szabó Edina lányainak ennek ellenére sikerült leküzdeni a háromgólos hátrányt, így döntetlennel fordultak a félidőben. A fehérváriak a szünet után megszerzett kétgólos előnyüket a végjátékban már nem tudták megtartani, és az első találkozó végeredményéhez hasonlóan, két gól különbséggel kaptak ki a horvát együttestől.

Így a címvédő Cornexi elbúcsúzott az európai kupa-sorozattól, a Podravka Vegeta Koprivnica pedig 54-50-es összesített eredménnyel továbbjutott, és folytatja szereplését az EHF-kupa legjobb négy csapata között.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Úgy mentünk neki a mérkőzésnek, hogy mindent megteszünk a továbbjutásért. Ez így is lett, Sugár védései megalapozták a játékot, és a védekezésünk is jól működött. Aztán a tizenharmadik percben egy teljesen érthetetlen ítélet után Balogh Beát kiállították piros lappal. A csapatom akkor sem roppant össze, hőskökként küzdöttek, igaz volt egy kis megingás, de visszakapaszkodtunk, egyenlítettünk, aztán a vezetést is átvettük.

A lányok a hatalmas erőfölény ellenére harcoltak egy kemény ütközetben, ahol sajnos érezhető volt, hogy egy idő után már nem rajtuk múlott az eredmény alakulása. Egy fegyelmezett és egységes csapat, kiváló egyéni teljesítményekkel játszott. Természetesen felmerül a kérdés, mi lett volna, ha otthon nem játszunk gyengén, és nem kapunk ki két góllal. De úgy gondolom, a mai meccs tapasztalatával a hátam mögött azt mondhatom, nagyobb arányú gólkülönbséggel a zsebünkben sem lett volna bebiztosítva a továbbjutásunk."

Josip Sojat, a Podravka vezetőedzője: "Mindig is tudtuk, hogy a Cornexi egy nagyon jó csapat, és ezt a mai találkozón meg is mutatták. Amikor nem figyeltünk, egyből veszélyessé váltak. Egy küzdelmes mérkőzésen nyertünk, és örülök, hogy bejutottunk az EHF-kupa elődöntőjébe."

Balogh Beatrix, a Cornexi jobbszélsője: "Nagyon sajnálom, hogy megtörtént ez a kiállítás, nem ezt érdemeltem volna a történtekért. A szélső beugrásakor valóban bent voltam, de semmi olyat nem követtem el, ami miatt indokolt lett volna ez az ítélet. Hétméteres igen, két perc talán, de piros lap semmi esetre sem. Fantasztikus volt látni, hogy a kiválásom után a csapat nem adta fel, tartotta magát, sőt fordított az eredményen. Mindenki hozzátette a maga plusz teljesítményét, de az ellenfelet ma két emberrel több segítette a pályán, így nem sikerült megtartani az előnyt.

A körülmények ellenére az ötvenedik percig bíztunk benne, hogy még talán nyerhetünk. Aztán megtörtént a fordulópont. Természetesen nem reméltük, hogy idegenben nekünk fognak kedvezni a játékvezetők, de azt nem hittük, hogy azt is figyelmen kívül hagyják, hogy egy csapat ilyen ítéletek ellenére fordít az eredményen."

Pádár Margó, a Cornexi balátlövője: "Szerintem mind védekezésben, mind támadásban nagyon jól játszott a csapat. Kár, hogy odahaza kikaptunk, de úgy éreztük, ez a két gól behozható. Kevesen múlott, hogy nem nyertük meg a meccset, elég jól felkészültünk a játékukból, de úgy érzem, nem az akarással vagy a játékunkkal volt a baj. Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült, és kiestünk a kupából."

Tilinger Tamara, a Cornexi balátlövője: "Örülök annak, hogy már a második kupa-mérkőzésen kaptam játéklehetőséget a felnőtt csapat tagjaként. A lányok mindenben segítenek engem, így már nem izgulok annyira, amikor pályára lépek. Teljesen más egy olyan meccsen lőni a gólokat, aminek olyan komoly tétje van, mint egy továbbjutás. Úgy érzem ez a találkozó sajnos nem a csapat teljesítményén múlt, mi mindent megtettünk, de egy kicsit talán lejtett a pálya az ellenfél javára."

Forrás: Presstige Média