Dunaferr-győzelem a megyei rangadón

2006. február 25. 23:07

Az NBI 19. fordulójában a Cornexi fogadta a Dunaferrt, és már az első félidőben eldőlt a két pont sorsa. A hazaiaknál Tápai Szabina és Balogh Beatrix vitte hátán a csapatot, Siti a kilencedik percben történt sérülése után már csak a kispadról segíthetett. A vendégeknél viszont Bulath megőrizte az elmúlt hetekben hozott formáját, Vincze pedig szintén hat gólt lőtt a hazaiak kapujába.

NB1, 19. forduló
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Dunaferr NK 24-31 (11-18)
Székesfehérvár, 1500 néző
Vezette: Kékes, Kékes

Cornexi: Sugár, Fekete (kapusok); Tápai Sz. 8(1), Balogh 6(3), Kenyeres 4, Siti B. 2, Vijunaite 2, Kordyuk 1, Pádár 1, Csernus, Őri E , Szabó V., Triscsuk, Vaszari. Vezetőedző: Szabó Edina
Dunaferr: Sirina, Hoffmann (kapusok); Bulath 6, Vincze 6, Ferling 5, Radulovics 5(5), Lovász 3, Mehlmann 3, Borbás 2, Kindl 1, Balogh, Gáspár, Gerstmár, Kovács. Vezetőedző: Kiss Szilárd
Hétméteresek: 4/6; 5/5
Kiállítás: 12, illetve 16 perc.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-2, 10. perc: 4-4, 16. perc: 5-8, 22. perc: 10-11, 26. perc: 10-16; 39. perc: 15-19, 44. perc: 16-23, 51. perc: 19-26, 57. perc: 22-30.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Nagy teher volt rajtunk, és nagyon akartunk nyerni, készültünk erre a találkozóra. A mérkőzés elején a hihetetlenül agresszívan és már-már a durvaság határát súrolóan védekező Dunaferr megtörte a játékunkat. Siti Bea kiesése erre még rátett egy lapáttal, innentől kezdve leblokkoltunk. Egyenként jól küzdöttek a lányok, de nem funkcionáltak csapatként a mai meccsen. A csapat egy komoly álmot kergetett, a játékosaim azt gondolták itt ma egy diadalmenet lesz, és nem egy igazi harcra készültek. Ettől függetlenül alázattal viseljük a vereséget. Hazai pályán ennél sokkal több kell. Küzdünk önmagunkkal - erről szól a szezonunk, és ezt mutatta a Dunaferr elleni meccs is."

Kiss Szilárd, a Dunaferr NK vezetőedzője: "Bár kevés időnk volt, nagyon készültünk a mai találkozóra. A Ferencváros elleni nagyiramú meccs benne maradt a lábunkban, ezért egy tempós mérkőzést játszhattunk, ahol végig potenciális előnyben voltunk. Rendkívül fegyelmezetten volt a játékunk, ami nem jellemző ránk, és a legfontosabb, hogy gólokat lőttünk úgy, hogy nem rendeztünk lövő versenyt, kijátszottuk a helyzeteinket. Ezzel és a nehezen átjátszható védekezésünkkel tudtuk megfogni az ellenfelünket. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk."

Ferling Bernadett, a Dunaferr irányítója: "Azt hiszem, a mi csapatunk nem teljesen normális, már kezdem sajnálni a szurkolóinkat, meg az edzőinket, hogy ennyire erőteljesen váltakozva, hol így, hol úgy játszunk. A mai napon szerintem jobbak voltunk, mint a fehérváriak, hiszen egyaránt jó volt a támadásunk és a védekezésünk. Nagyon remélem, megmaradunk ebben a formánkban, és ugyanilyen jól fogunk játszani a következő mérkőzéseinken is."

Tápai Szabina, a Cornexi balátlövő irányítója: "Eddig irányítóként csak pár mérkőzésen, inkább részfeladatokat kaptam, huzamosabb ideig ezen a poszton utoljára két-három éve játszottam. Bőven van tanulnivalóm, főleg, hogy a válogatottban is esetleg irányító pozícióban számítanak rám."

Siti Bea, a Cornexi csapatkapitánya: "Nagyon sajnálom, hogy sérülés miatt az első félidő kilencedik percétől csak a kispadról segíthettem a csapattársaimat. Nagyon ismerem a Dunaferrt, ezért nem érzem magam bizonytalannak velük szemben, és ez a játékostársaimnak is biztonságot nyújt. Úgy éreztem, a többiek tartottak egy kicsit a dunaújvárosiaktól, és nem tudtuk, hogyan törjük át a falat, ledermedtünk és nem játszottuk a taktikánkat. Először a védekezésünk esett szét, és futottunk a labda után, mindent úgy tettünk, ahogy ők kitervelték. Támadásban nagyon labdával közlekedtünk, lefaultoltak bennünket és nem tudtuk megverni őket egy az egyben. Ma úgy érzem hiányzott a játékunkból a nyitott védekezés ellen játszott társas kapcsolat és alapjáték, amit máskor jól játszunk a nyitott védekezés ellen."

Sugár Tímea, a Cornexi kapusa: "Nem így terveztük a mai találkozó kimenetelét. El kell ismernünk, hogy a Dunaferr jobb, motiváltabb és összeszedettebb csapatot alkotott az elejétől kezdve. Fölénk kerekedtek, és kihasználták az általunk adott lehetőségeket."

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding - RK Podravka Vegeta EHF-kupa negyeddöntő időpontjai:

2006. március 12. (vasárnap) 16:30, Székesfehérvár
2006. március 18. (szombat) 16:00, Kapronca

Forrás: Presstige Média

A 19. forduló másik mérkőzésén
Ferencvárosi TC - Kiskunhalasi NKSE 31-26 (17-13)
Népliget, 600 néző
Vez.: Dobrovits, Tájok

FTC: Harisová, Pastrovics (kapusok), Tóth T. 9(1), Mravíková 7, Szucsánszki 4, Uhraková 4(1), Laluska 3, Kirsner 2, Kamper 1, Valovics 1, Szamoránsky P., Horváth M., Szamoránsky A. Edző: Németh András
Kiskunhalas: Vörös, Győri (kapusok), Kocsis 6, Kurgyis 4(2), Borbély 3, Baross 3, Ruskó 3, Kocsik 3(2), Koroknai 2, Kósa 1, Ilyés 1. Edző: Zsiga Gyula