Felőrölte a Vasast az ETO

2006. február 24. 21:01 © handball.hu

A félideji egygólos vezetés után a második játékrészben a Győri Graboplast ETO gárdája felülkerekedett a vendéglátó Vasas együttesén, és magabiztos győzelmet aratott. A hatalmas iramú mérkőzésen a több jó egyéni teljesítményt felmutató vendégek játékát Triffa és Tomori igyekezett ellensúlyozni, de a nagyobb rutin diadalmaskodott.

NB1, 19. forduló
Vasas-invitel - Győri Graboplast ETO KC 22-28 (12-13)
Vasas All Star Aréna, 600 néző
Vez.: Herczeg, Südi

Vasas: Triffa - Berta 1, Ábrahám 2, Moszkovaja 1, Tomori 10, Gabnai 1, Horova 3(1). Cserék: Tóthová (kapus), Őri A. 2, Szilágyi 2, Simon, Blaskovits, Stiener, Reubl. Edző: Mocsai Lajos.
Győr: Herr O. - Kovacsicz 1, Nagy K., Bradeanu 5, Lazer 4, Görbicz 5, Juhász 5. Cserék: Petróczi (kapus), Temes 5(5), Mörtel, Bódi 3. Edző: Róth Kálmán.
Hétméteresek: 1/3 (Őri hagyott ki kettőt); 5/6 (Görbicz hagyta ki)
Kiállítások: 4 perc (Moszkovaja, Gabnai); 12 perc (Lazer, Lazer, Petróczi, Temes, Mörtel, Nagy K.)
A mérkőzés: 4. p.: 2-2, 11. p.: 4-6, 16. p.: 8-7, 21. p.: 9-9, 25. p.: 10-11, 36. p.: 14-14, 40. p.: 15-17, 45. p.: 16-20, 49. p.: 17-23, 55. p.: 20-25

A mérkőzés előtt Vérten Orsolya és Ana Djokic a nézőtéren helyezkedtek el, mert sérülésük miatt ezen a meccsen nem tudtak résztvenni. A magyar válogatott balszélsőjét térdsérülése gátolta, a szerb beállós pedig a jobb tricepszében szenvedett részleges izomszakadást. A szurkolók azonban megnyugodhatnak: hétfőn már mindkét játékos edzésbe állhat.

A meccs első találatát Kovacsicz indulásból lőtte, amelyre Őri válaszolt, majd Ábrahám egy lerohanás után a vezetést is megszerezte a hazaiaknak. Bradeanu góljaival kiegyenlített a Győr, de a Vasas jól tartotta magát. A vendégek hatos falat védekeztek, amelyet a budapesti csapat átlövésekkel és a szélre kijátszott figurákkal igyekezett feltörni, változó sikerrel. Görbicz két bombagólja után a bajnokcsapat átvette a vezetést (10. perc: 4-5).

Tomori Zsuzsa megmozdulásai után újra egyenlő lett az állás, de Bradeanu hasonló átlövéssel válaszolt. Ebben az időszakban meglehetősen erőtlen volt a védekezés mindkét oldalon, az átlövők könnyen kerültek helyzetbe, sem Mocsai Lajos, sem Róth Kálmán nem lehettek elégedettek ezzel a játékelemmel. Fej-fej mellett haladt a két gárda, a Győr rendre vezetett, de a hazaiak mindig egyenlíteni tudtak, különösen Tomori volt elemében (21. perc: 9-9).

Berta Melinda cunderével hosszú idő után először vezetett a Vasas, de az egyre inkább alapemberré váló Temes hétméteresével rögtön egyenlített a vendégegyüttes. Horova halászta el Görbicz óvatlan keresztpasszát, de a válogatott irányító hamar javított: előbb egy szokásos alulról kanyarított lövést helyezett el Triffa kapujában, majd Temessel megismételték az Aalborg ellen is bemutatott "itt a labda, hol a labda" figurát. A félidőre egygólos győri vezetéssel fordultak a csapatok (12-13).

A második játékrész elején mindkét gárda dinamikusabb védekezéssel próbálkozott, de a hatosfalas szerkezeten nem változtattak, csak próbáltak intenzívebben kilépni a lövőkre. A javuló védekezés jobb kapusteljesítményeket is hozott, Triffa és Petróczi sorozatban mutatták be a szép védéseket (39. perc: 15-16).

A 42. percben először vezetett három góllal a Győr (15-18). Ekkor a hazaiak több technikai hibát vétettek támadásban, és a megszerzett labdákból a vendégek sorra lőtték a gólokat, elsősorban Lazer révén (46. perc: 16-21). A hatalmas iramú csatában egyre inkább elfáradtak a Vasas-lányok, nehezen tudtak lövőhelyzetet kialakítani. Ha mégis sikerült, akkor a jól védő Petróczi állta a labdák útját. Egyedül Tomori tudott átlövésből a hálóba találni, igaz, ő többször is egymás után, s így szinte a hátán vitte csapatát (52. perc: 19-23).

Egyre kevesebb reménye maradt a hazaiaknak, de hajtottak becsülettel. Gabnai szép átlövésgólt lőtt, majd egy hetest is kiharcolt, de a meccs kimenetelét nem tudta kétségessé tenni. A győri drukkerek az utolsó percekben már felhőtlenül ünnepelhették csapatuk újabb győzelmét.

Róth Kálmán, a vendégek edzője: "Ha nem is ilyen leosztásban, de nehéz mérkőzésre számítottam, egyrészt, mert munkából érkeztünk, tehát rengeteget edzettünk a héten. Nekünk nem most kell a legfrissebbeknek lennünk, hiszen a rájátszásban még nagyon kemény feladatok várnak ránk. Arra számítottam, hogy egy kicsit talán hamarabb el tudjuk majd dönteni a mérkőzést, és több játékost tudok pályára küldeni a padon ülők közül. Sajnos ez nem sikerült, mert a Vasas remek ellenfélnek bizonyult.

Az első félidőben rendkívül szervezetten kézilabdázott, mi pedig ekkor nem védekeztünk olyan koncentráltsággal, amellyel meg tudtuk volna akadályozni a jól felépített támadásaikat. A második félidőben már fölpörgött a védekezésünk, vele együtt feljavult a kapusteljesítményünk is. Petróczi Viktória sorozatban olyan labdákat fogott, amelyekkel lendületbe hozott bennünket, alkalmazni tudtuk a lerohanásokat. Így végül kijött a két csapat közötti különbség, de a Győr ennél sokkal jobban is tud játszani.

Összességében az eredménnyel elégedett vagyok, hiszen a riválisaink közül sokan megizzadtak már itt. Hozzájuk képest mi még egész tisztességes eredményt tudtunk elérni."

Mocsai Lajos, a hazaiak edzője: "A Győr sokkal több klasszis játékossal rendelkezik, ebből adódóan elégedett vagyok, hiszen a mérkőzés jelentős részében tartani tudtuk magunkat. Nagy iramú, színvonalas meccset játszottunk. Véleményem szerint az utolsó harmadban dőlt el a mérkőzés, ekkor a fáradtság miatt több technikai hibát vétettünk, és nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket. A két csapat között a válogatott játékosok számában és a tabellán elfoglalt pozíció tekintetében óriási különbség van. Mi hozzájuk képest kis csapat vagyunk, és a kritikus időszakban a rutinosabb játékosok jobban tudtak koncentrálni, és ezzel a maguk javára fordították a mérkőzést. Gratulálok a Győrnek a győzelemhez.”