Győri győzelem, újvárosi vereség

2006. január 14. 18:05 © handball.hu

A Bajnokok Ligája B- és D-csoportjában a Győr hazai pályán két góllal legyőzte a Volgográd csapatát, a Dunaferr pedig csak két góllal kapott ki a Slagelse otthonában, amely bizakodásra ad okot az itthoni találkozóra. Görbicz Anita 9, Radulovics Bojana 11 gólt szerzett.

Bajnokok Ligája, D-csoport, 2. forduló
Győri Graboplast ETO KC - HK Dinamo Volgográd 25-23 (11-10)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 3000 néző
Vez.: Josic, Rudic (horvátok)

Győr: Herr O. - Kovacsicz 4, Dokic 4, Bradeanu 4, Gogirla 1, Lazer, Görbicz 9(3). Cserék: Petróczi (kapus), Mörtel 1, Nagy K., Temes 2(2), Bódi. Edző: Róth Kálmán
Volgográd: Szedojkina - Scsirova 4, Kocsetova 7(3), Mocsalina 4, Iljuhina 2(1), Levina 3, N. Drigina 3. Cserék: Rvacseva, Belaja, Hmirova, Szaveljeva, Csivikova. Edző: Levon Akapjan
Hétméteresek: 5/8 (Görbicz hagyott ki hármat); 4/4
Kiállítások: 10 perc (Gogirla, Dokic, Dokic, Temes, Görbicz); 14 perc (Levina, Rvacseva, Rvacseva, N. Drigina, Mocsalina, Mocsalina, Mocsalina)

A mérkőzés előtt ajándékátadásra került sor: Görbicz Anita az Év Játékosának, Vérten Orsolya a legjobb védőjátékosnak, Deáki Dóra pedig a legjobb serdülőjátékosnak járó díjat vehette át.

Simona Gogirla már az első percben a kiállítás sorsára jutott, így nehéz helyzetben kezdte a hazai csapat a találkozót. A gyors Drigina révén két indulásgólt szerzett a Volgográd, amire Dokic és Görbicz válaszolt (5. perc: 2-2)

A felállt védekezés jól működött az orosz csapatnál, és az elrontott támadások utáni orosz lerohanásokból Drigina és Sirova rendre megzörgette a hálót, így a vendégcsapat már két góllal is vezetett (11. perc: 3-5). Csak Herr Orsolya bravúrjainak volt köszönhető, hogy nem tudtak jobban elhúzni. A Győr átlövői szinte teljesen hatástalanok maradtak, Gogirla, Mörtel és Bradeanu vagy a sáncba püfölte a labdát, vagy a kapus állta útját a lövéseiknek.

A fantáziátlan támadójáték miatt Róth Kálmán kénytelen volt a héten a lázas betegsége miatt több edzést kihagyó Görbiczet küldeni az irányító pozícióba: hamarosan ki is egyenlített a hazai gárda (19. perc: 7-7). Nem sikerült azonban állandósítani a vezetést, sőt az újabb egyenlítésre (10-10) a 28. percig kellett várni. A Győr átlövései továbbra is eredménytelenek maradtak, de indulásból Kovacsicz góljával előnyt szereztek a hazaiak (11-10).

A második játékrészben Gogirla megszerezte első gólját átlövésből, majd Görbicz percei következtek: egy kihagyott hetes után egy sikeres átlövés, majd labdaszerzés és egy "Lazarov" következett (37. perc: 14-11). Simona Gogirla egy ütközés után súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. Ez fel is paprikázta az indulatokat, hamarosan Temes és Mocsalina kapott páros kiállítást, utána erre a sorsra jutott Görbicz is, Róth Kálmánnak pedig sárga lapot adtak a szigorú játékvezetők.

A Volgográd balátlövője, Kocsetova nagyon elkapta a fonalat: talpról ellőtt labdái rendre a hálóban kötöttek ki, így a vendégek csökkenteni tudták a hátrányukat. A sok kihagyott hetes ellenére ezúttal is Görbicz volt a Győr motorja: átlövésből rendre betalált, sőt, a saját hatosáról is megzörgette az orosz hálót. Igazi jutalomjáték volt számára ez a mérkőzés. Kocsetova és Sirova góljai révén jól tartotta magát a Volgográd, de a hazai győzelmet nem tudta megakadályozni (25-23).

B-csoport
Slagelse DT - Dunaferr NK 27-25 (12-10)
Antvorskov-hallen, 2136 néző
Vez.: San José, Murcia (spanyolok)

Slagelse: Leganger (kapus), Popovic 6(4), Melgaard 4, Savic 4, Lungu 4(1), Batinic 3, Turej 2, Poltorackaja 2(2), Hörlykke 1, Kristensen 1. Edző: Anja Andersen
Dunaferr: Sirina, Hoffmann (kapusok), Radulovics 11(4), Ferling 4, Bulath 3, Balogh 2, Lovász 2, Mehlmann 1, Kindl 1, Vincze 1. Edző: Kiss Szilárd
Kiállítások: 12 perc; 16 perc
Piros lap: Melgaard - 3. kiállítás (Slagelse); Kindl - 3. kiállítás (Dunaferr)
Dunaferr:

HK Lada Toljatti - Knjaz Milos 32-23 (17-12)
Toljatti, 2500 néző
Vez.: Liachovicius, Paskevicius (litvánok)

Lada: Szidorova, Szpirova (kapusok), Romenszkaja 1, Posztnova 8(3), Bliznova 3, Csisztyakova 4, Gyugyajeva, Gruzgyeva 3(3), Sipilova 4, Juscsenko 1, O. Vinogradova, Kirszanova, Marennyikova 7, Vjahirjeva 1. Edző: Jevgenyij Trefilov
Knjaz: Djeric, Milenkovic (kapusok), Vojcic, Rajovic 3, Koperec 5, Kuharovic 1, Tóth 3, Matic, Nisavic 4, Mitrovic, Ardean-Elisei 7(4), Colovic, Ristanovic, Mihailovic.
Hétméteresek: 6/9; 4/6
Kiállítások: 4 perc (Sipilova, Kirszanova); 12 perc (Vojcic, Matic, Nisavic, Colovic, Ristanovic, Ristanovic)