Visszavágtunk a horvátoknak

2005. november 26. 17:34 © handball.hu

A Pannon GSM-kupa zárómérkőzésén Magyarország visszavágott Horvátország válogatottjának a Croatia-kupán elszenvedett vereségért. Németh András csapata 31-25-re nyert Josip Sojat együttese ellen, és ezzel megnyerte a tornát.

Kenyeres Fanni
Pannon GSM-kupa
Magyarország - Horvátország 31-25 (16-11)
Balatonfüred, 1000 néző
Vez.: Dobrovits, Tájok

Magyarország: Pálinger Katalin - Balogh Beatrix 3, Mehlmann Ibolya 2, Görbicz Anita 5(3), Borbás Rita 2, Szűcs Gabriella 2, Vérten Orsolya 3. Cserék: Sugár (kapus), Hornyák Ágnes, Ferling Bernadett 3, Siti Eszter, Kenyeres Fanni 6, Kovacsicz Mónika 3, Kindl Gabriella, Őri Cecília 1, Bódi Bernadett 1. Szöv. kap.: Németh András
Horvátország: Barbara Stancin - Dijana Golubic 3, Maja Cop 4, Miranda Tatari 1, Svitlana Pasicnik 6(1), Nikica Pusic 3, Ivanka Hrgovic. Cserék: Ivana Jelcic (kapus), Lidija Horvat, Kristina Franic 4(2), Antonela Pensa 1, Ljerka Vresk 1, Maida Arslanagic 2. Szöv. kap.: Josip Sojat
Hétméteresek: 3/4 (Görbicz Anita hagyta ki); 3/5 (Svitlana Pasicnik és Antonela Pensa hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 6 perc (Borbás Rita, Siti Eszter, Hornyák Ágnes); 4 perc (Svitlana Pasicnik, Svitlana Pasicnik)
A mérkőzés: 6. p.: 2-2, 11. p.: 4-3, 18. p.: 9-5, 27. p.: 15-9, 32. p.: 17-13, 37. p.: 21-13, 43. p.: 23-17, 49. p.: 26-22, 55. p.: 28-24

Az első három és fél percben egyáltalán nem esett gól, végül a horvátoknak sikerült megtörni a "szárazátkot" Pasicnik révén, Mehlmann azonban hamar egyenlített. A mérkőzés első szakaszában igen sok hibával játszottak, nem csoda, hogy a 9. percben még csak 2-2 volt az eredmény. A magyar lányok kicsit nehezen találták meg az ellenszert a horvátok agresszív védekezésére. Nehézkesen mentek a felállt fal elleni támadások, az elhamarkodottan ellőtt labdák után pedig nem értünk vissza. Ebben az időszakban inkább a szélsőink termelték a gólokat: Balogh és Vérten is ki tudták használni a sokszor egyedül kiharcolt helyzeteiket (15. perc: 6-3).

Lassan azért kezdtek belelendülni a lányok, és sikerült kicsit növelni az előnyt. A védelem viszont továbbra is eléggé sebezhető maradt, főleg középen, igy a horvátok tartani tudták a lépést. Ezért a védelmet kicsit megnyitotta a magyar szakvezetés: Siti, Vérten és Borbás előrébb húzódva igyekezett megakadályozni a vendégek támadásszövését. Támadásban pedig a Siti-Görbicz-Ferling belső hármast küldte pályára Németh András. A gépezet így is akadozott egy kissé, de azért sikerült megnyugtató előnyt szerezni a félidőre (16-11).

A második játékrész elején a névnapját ünneplő Pálinger Kati percei következtek, a vendégek két hetesét is hárította. Kenyeres Fanni is agilisen és eredményesen játszott, így lassan, de biztosan tovább nőtt az előnyünk (42. perc: 23-17). A vezetés miatt kicsit elkényelmesedett a csapat, megint puhább lett a védekezésünk, amit a horvátok rögtön ki is használtak: a gólerős Arslanagic vezérletével négyre csökkentették a hátrányukat (48. perc: 26-22).

A mérkőzés utolsó öt percében újra a nyitott védekezéssel próbálkoztunk, de nem sikerült igazán megzavarni a vendégek támadásait, azonban a végére így is maradt a magabiztos, hatgólos győzelem (31-25).

A torna legjobb kapusa: Sugár Tímea
A torna legjobb játékosa: Borbás Rita
A torna gólkirálynője: Tanja Logvin (Ausztria - 22 gól)