A győri gyors befutott Kőbányára

2005. október 29. 20:06 © handball.hu

Az NBI 9. fordulójának szombati mérkőzésén a Győr látogatott el a Spartacus otthonába. Az első félidőben gyenge védekezést mutatott az ETO, azonban a második játékrészben a 14 gólt szerző Görbicz vezetésével 42-24-re nyert a vendégegyüttes.

NBI, 9. forduló
Bp. Kőbányai Spartacus SC - Győri Graboplast ETO KC 24-42 (16-21)
Kőér utca, 300 néző
Vez.: Horváth, Németh

Spartacus: Székely, Lengyel (kapusok), Balog 7(3), Borkowska 5, Szőke 4, Viglási 4, Halmai 1, Lánczos 1, Nagy A. 1, Szamosi A. 1. Edző: Marczinka Zoltán
Győr: Herr O., Petróczi (kapusok), Görbicz 14(6), Bradeanu 5, Dokic 5, Vérten 5, Kovacsics 3, Nagy K. 3, Gogirla 2, Lazer 2, Mörtel 2, Bódi 1, Herr A., Temes. Edző: Róth Kálmán
Hétméteresek: 3/4 (Viglási hagyta ki); 6/6
Kiállítások: 12 perc (Borkowska, Borkowska, Nagy A., Szamosi A., Viglási, Viglási); 2 perc (Temes)

A mérkőzés első szakaszában a hazai csapat nyitottabb, 5-1-es védekezéssel igyekezett megakadályozni a győriek támadásépítését. Így Görbicz valóban nem tudott hosszú keresztpasszokat adni, viszont rendre be tudta játszani a labdát a beálló Djokicnak, aki ki is használta a helyzeteket. A Spartacus-ban Borkowska ügyes beállójátékával próbálta tartani a lelket, még bevetődve is tudott gólt "ütni". Ennek ellenére hamar elhúzott a vendégcsapat (10. p.: 2-8).

A félidő közepéig állandósult a 4-5 gólos különbség, ekkor azonban Viglási, Balog, Szőke eredményes játékával háromra csökkent a vendégek előnye. Ebben jelentős szerepet játszott az utóbbiak pontatlan, erőtlen védekezése is (17.p: 8-11) Róth Kálmán időkérése után kicsit felpörögtek a győri lányok, de csak a támadójátékuk lett valamivel jobb, a védekezést nem sikerült acélosabbá tenniük. Az így adódó lehetőségeket a Spari lövői jól használták ki, Borkowska pedig ritkán látható szemfüles gólt szerzett, tehát a különbség továbbra sem nőtt jelentősen (16-21).

A második játékrészben repülőrajtot vettek a vendégek, Görbicz, Bradeanu és Djokic folytatta gólgyártást. Bekapcsolódott a második félidőre beálló Gogirla is, valamint a győri lányok lerohanásos játéka is egyre hatékonyabban működött, sorra születtek a látványos találatok (43.p: 19-33). A hazaiak Viglási vezérletével próbálták tartani magukat, és a húszgólos vereséget sikerült is megakadályozniuk (24-42).

Marczinka Zoltán, a Spartacus szakvezetője: A két csapat helyezése alapján is egyértelmű volt, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei. Ezért részfeladatokat tűztünk ki, amelyekre a következő mérkőzésen tudunk építkezni. A feladatok felét sikerült megoldanunk, főleg az első félidőben védekezésben. A második játékrészben kidomborodott az ellenfél fizikai fölénye is, míg a mi csapatjátékunk szétesett mind támadásban, mind védekezésben. Ez véleményem szerint törvényszerű egy ilyen klasszisokkal tűzdelt csapat ellen, mint a Győr.
Bár voltak olyan időszakok, főleg az első félidőben, amikor közelebb tudtunk kerülni hozzájuk, de a hullámvölgyek során nem tudtuk olyan cserékkel frissíteni a játékunkat, mint az ellenfél, mert rövidebb a kispadunk. Az sem igazán vált be, amikor Görbiczet megpróbáltuk követő emberfogással kivenni a játékból, mert az így megnövekedett területet az ellenfél kiváló, rutinos játékosai ki tudták használni. Ilyen edzői manőverekkel csak egy bizonyos határig lehet eredményt elérni olyankor, ha az ellenfél egyértelműen jobb.

A következő mérkőzésünket itthon játsszuk egy olyan csapat ellen, amely a tabellán nem sokkal áll előttünk. Magunkkal és a közönséggel szemben is az az elvárásunk, hogy a lehető legjobb eredményt érjük el.

Róth Kálmán, a Győri ETO vezetőedzője: Az első félidőben nagyon mérsékelten védekeztünk és nem megfelelően álltunk hozzá a mérkőzéshez. Úgy gondolom, a játékosaim lebecsülték a rendkívül lelkesen és szépen játszó Spartacust. Rendet kellett tennünk a fejekben, és a második félidőben már sokkal koncentráltabb védekezést mutattunk, érvényesült a lerohanójátékunk, és ez meg is hozta az eredményt. A második félidőben csak nyolc gólt kaptunk, ez reális szerintem, mindenképp tanulságos azonban számunkra ez a mérkőzés. Nem szabad egyetlen csapatot sem lebecsülni, akkor sem, ha gyengébb periódusa van, vagy az anyagi helyzete miatt az adott időszakban nem engedheti meg magának, hogy erősebb játékosállománya legyen. Az a tisztességes és sportszerű, ha minden mérkőzést komolyan veszünk és a tényleges különbséget meg akarjuk mutatni. Az ellenfél felé is ez a legjobb, legsportszerűbb viselkedés. A Spartacust sok dicséret illeti szerintem, mert a nehézségeik ellenére remekül helytálltak. A két csapat játékosállománya közötti különbség a végére kijött, de ha mai ellenfelünk ilyen hozzáállással játszik a többi meccsen is, akkor valószínűleg benn fognak maradni az első osztályú bajnokságban.

Nekünk nagyon jól sikerült az utóbbi három mérkőzés a Debrecen, a Vasas és a Spartacus ellen, hiszen jól sikerült felkészülnünk a következő rangadókra, és remélem, hogy eredményesen fogjuk megvívni azokat.