Balogh vezérletével nyert a Cornexi

2005. október 5. 22:31

A bajnokság 9. fordulójából előrehozott mérkőzésen győzte le a Cornexi Székesfehérvárott a Kiskunhalas csapatát. Az első félidőben ugyan még csak egygólos volt a vendégek hátránya, a mérkőzés végére hat góllal tudott nyerni az EHF-győztes csapat.

Az első félidőben "egy mindenki helyett", a másodikban viszont már "mindenki egyért". A két ellentétes játékrész közül ezúttal az elsőben szenvedett a Cornexi, de a szünet után lényegesen feljavult csapatjátékkal végül hat góllal verte a Kiskunhalast.

Az első félidő utolsó percében szerezte meg a mérkőzés folyamán először a vezetést a Cornexi. Eredménytelen támadójátékuk következményeként a 20. percben mindössze negyedik góljukat érték el a hazaiak, akik kizárólag a parádésan védő Sugár Tímeának köszönhették, hogy nem kerültek jelentős hátrányba a szünet előtt.

A második játékrészre azonban már nem az addig látható "egyemberes" csapat, hanem a "régi" Cornexi jött ki, és tíz perc alatt lendületes játékkal, végre igazi csapatként funkcionálva eldöntötte a meccset. Ekkor Sugár mellett Balogh Bea és Brigovácz Nikolett is remek teljesítményt nyújtott, Szabó Valéria pedig ezúttal is kiválóan védekezett.

NBI, 9. fordulóból
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Kiskunhalasi NKSE 24-18 (10-9)
Székesfehérvár, 500 néző
Vez.: Pech, Vágvölgyi

Cornexi: Sugár, Fekete (kapusok), Balogh 10(5), Brigovácz 6, Kenyeres 3, Siti 3, Szabó 1, Tápai Sz. 1, Korgyuk, Pádár, Őri E., Vijunaité. Edző: Szabó Edina
Kiskunhalas: Győri, Vörös (kapusok), Borbély 5, Koroknai 3, Kocsik 3(2), Kósa 2, Micskó 2, Szűcs 2, Kocsis 1, Ilyés, Ruskó, Schmidt. Edző: Zsiga Gyula
Hétméteresek: 5/7 (Tápai Sz. és Balogh hagyott ki egyet-egyet); 2/4 (Kocsik és Ruskó hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 4 perc (Brigovácz, Kenyeres); 8 perc (Kocsis, Micskó, Ruskó, Ruskó)

Az eredmény alakulása: 5. p.: 0-2, 11. p.: 1-3, 19. p.: 3-6, 25. p.: 7-7, 35. p.: 12-9, 39. p.: 15-10, 45. p.: 18-12, 53. p.: 20-16

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Remekül felkészített Kiskunhalassal mérkőztünk ma, aki ellen időbe tellett, míg összeállt a játékunk. A kiváló kapusteljesítményünkre épülve jól működött a védekezésünk. A második félidőben - az előző mérkőzésünkhöz hasonlóan - már volt néhány jó egyéni teljesítményünk, és a játékunk kezdett a tavalyi cornexis stílushoz hasonlítani. Tápai Szabinát megfázása miatt sajnos keveset tudtam használni. Ehhez jött még Elena Kordyuk korai sérülése, melyet egy durva szabálytalanság következtében szenvedett el."

Sugár Tímea, a Cornexi válogatott kapusa: "Jelenleg minden apró sikerért szó szerint meg kell küzdenünk, ezért számunkra nagy jelentősége van minden pozitív momentumnak, amiből ismét önbizalmat tudunk meríteni. Ma keményen és jól védekeztünk, valamint lábra tudtunk állni a gyenge első félidő után. Ezekre az értékekre építve kell előrelépnünk a következő meccseken!

Az első félidőben plusz erőt adott nekem, hogy éreztem, különösen nagy szükség van a védéseimre, mivel a támadásban szinte semmi sem jön nekünk össze.

A közönségnek nagyon köszönjük, hogy akkor is biztattak bennünket, amikor gödörben voltunk, amikor egyáltalán nem kényeztettük el őket játékunkkal. Remélem, a második félidei mentalitásunkkal és teljesítményünkkel sikerült valamelyest meghálálnunk a szurkolóink támogatását."

Forrás: PRESSTIGE MÉDIA