Simán nyert a Cornexi és a Győr

2005. október 1. 18:30

Hazai pályán, 15-9-es félidő után 26-21-re győzött a Cornexi-Alcoa nőikézilabda-csapata a Hódmezővásárhely ellen a bajnokság 6. fordulójában. A címvédő Győr továbbra is százszázalékos.

A hódmezővásárhelyiek kérésére az előzetes kiírástól eltérően, Székesfehérváron játszották le a bajnokság Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Liss-Hódmezővásárhely NKC 6. fordulóbeli mérkőzését. A hazaiak válogatott balszélsője, Kenyeres Fanni - aki hét góllal a találkozó legeredményesebb játékosa volt - éppen a mérkőzés napján, október 1-jén ünnepelte 27. születésnapját, így ajándéka egy fontos győzelem volt. A találkozó további érdekessége, hogy ezúttal a juniorválogatott átlövő, Tápai Szabina húga, Andrea is helyet kapott a csapatban, Lőw Andrea helyett.

A hazaiak védekezését kezdetben nem tudta áttörni a Hódmezővásárhely támadósora, Sugár Tímea rendre hárította a vendégek lövéseit. Az 5. percben indításból szerzett vezetést a hazai csapat, Szabó Valéria nyitott góllal egykori együttese ellen. A válasz még egy percen belül érkezett: Gaál Adrienn egyenlített.

A Cornexi ezután sebességet váltott: Tápai Szabina büntetőből elért találata után 7 percen belül 6 gólt szerzett. Az ünnepelt Kenyeres ebben a periódusban egymást követően háromszor is betalált, a 13. percben Balogh Bea gólja után pedig már 7:1 állt az eredményjelzőn. A vendégek második találatára a 14. percig kellett várni, Jókai Nóra szépített büntetőből. Tizenöt perc elteltével, 8-2-es hazai vezetésnél a hódmezővásárhelyiek edzője, Buday Ferenc időt kért.

A játék képe azonban ezután sem változott, a Cornexi egy újabb nagy sorozatot produkált, amely eredményeként a 19. percben már 12-3-ra vezettek Kordyukék. A vendégcsapat az egykori Cornexi-játékos, Wolf Alexandra ziccerével szépített, amelyre Brigovácz Nikolett azonnal válaszolt. A hazaiak trénere, Szabó Edina a 24. percben kérte ki idejét, amely után a vendég együttesnek ment jobban: Stupakova góljaival a 27. percre 14-7-re alakította az állást a Vásárhely.

A 15-9-es hazai vezetéssel zárult első félidő után a 38. percben 17-12-re vezetett a Cornexi. Sugár Tímea és Kenyeres Fanni ott folytatta, ahol az első játékrész végén abbahagyta; a hálóőr bravúrral hárított a leglehetetlenebbnek tűnő szituációkban is, a szülinapos szélső pedig minden helyzetből gólt lőtt.

A második játékrészben rendre a hazaiak vezettek 5-6 góllal. Tápai és Balogh besegített Kenyeresnek a gólgyártásba, a másik oldalon pedig Jókai, Jenőfi és Wolf remekelt, rendre csak szabálytalanságok árán tudták őket megállítani Siti Beáék. A Cornexi két kétperces büntetést összeszedő irányítója a hajrában előbb Baloghot hozta kihagyhatatlan helyzetbe, majd ő maga fejezett be bombagóllal egy akciót. Az utolsó öt perc 25-20-as hazai vezetéssel kezdődött. Az 56. percben Jókai Nóra két percen belül két hetest is értékesített, a fehérváriak azonban a lefújásig megőrizték ötgólos előnyüket (26-21).

nőikézilabda-bajnokság, 6. forduló
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Liss-Hódmezővásárhelyi NKC 26-21 (15-9)
Székesfehérvár, 500 néző
v.: Jancsó, Marczinka

Cornexi: Sugár - Tápai 5(3), Kordjuk 4, Kenyeres 7, Szabó 1, Siti 2, Balogh 5(1); csere: Fekete (kapus), Őri, Pádár 1, Vijunaite, Brigovácz 1
Hódmezővásárhely: Körmöczi - Mucsi, Nyikolajenko 4, Ancsin 1, Gaál, Jenőfi 2, Wolf 3; csere: Stupakova 2, Gagyi, Sípos, Dobó 3, Scholtz, Jókai 6(4)
Hétméteresek: 4/5 (Tápai hagyta ki); 4/4
Kiállítások: 10 perc (Balogh, Kenyeres, Kodjuk, Siti, Siti); 8 perc (Gaál, Nyikolajenko, Nyikolajenko, Sipos)

Kiskunhalasi NKSE - Győri Graboplast ETO KC 18-32 (7-15)
Kiskunhalas
v.: Kékes, Kékes

Kiskunhalas: Vörös, Győri (kapusok), Koroknai 4, Borbély 3, Kocsik 3, Micskó 2, Szűcs 2, Ilyés 1, Kósa 1, Ruskó 1, Kurgyis 1(1), Schmidt, Zámbó. Edző: Zsiga Gyula
Győr: Herr O., Petróczi (kapusok), Gogirla 8(2), Görbicz 6(2), Kovacicová 5, Lazer 5, Dokic 2, Vérten 2, Bódi 1, Bognár 1, Bradeanu 1, Nagy 1. Edző: Róth Kálmán
Hétméteresek: 1/2 (Ruskó hagyta ki); 4/5 (Gogirla hagyta ki)
Kiállítások: 12 perc (Kósa, Kurgyis, Kurgyis, Schmidt, Szűcs, Zámbó); 4 perc (Bognár, Dokic)

Forrás: PRESSTIGE MÉDIA