Végig vezettek, nyertek

2006. április 8. 19:41 © handball.hu

A norvég válogatott visszavágott a magyaroknak a Kristiansandban és Ózdon elszenvedett vereségért, és a válogatott felkészülési hét végén 26-23-as győzelmet aratott. Amíg a vendégek oldalán több játékos is szerzett jónéhány gólt, mint például a Gjerpen üdvöskéje, Löke, és a tegnap brillírozó Riegelhuth, addig a magyarok közül csak Görbicz és Tóth szórta azokat. A kapuban jó teljesítményt nyújtott Sugár Tímea, aki 49 percig őrizte a hálót.

Heidi Löke
Heidi Löke
Felkészülési mérkőzés
Magyarország - Norvégia 23-26 (10-14)
Miskolc, 3000 néző
Vez.: Horacek, Novotny (csehek)

Magyarország: Sugár - Kovacsicz, Mehlmann 1, Borbás, Görbicz 9(8), Tóth 6, Kenyeres 1. Cserék: Herr, Pastrovics (kapusok), Tomori, Ferling 3, Kirsner, Szűcs 2, Hornyák 1, Balogh, Szamoránsky. Szöv. kap.: Németh András, edző: Zsiga Gyula
Norvégia: Ka. Lunde - Nöstvold 1, Löke 7, Vikebö 2, Kr. Lunde 4, Breivang 4, Thorsen. Cserék: Pedersen (kapus), Riegelhuth 6(2), Birkeland, Stang, Knutsen, Suvdal 2, Blanco. Edző: Thorir Hergeirsson
Hétméteresek: 8/9 (Görbicz hagyta ki); 2/2
Kiállítások: 6 perc (Tóth, Kenyeres, Kirsner); 10 perc (Kr. Lunde, Knutsen, Blanco, Löke, Breivang)
A mérkőzés: 5. p.: 0-3, 8. p.: 2-5, 14. p.: 5-7, 20. p.: 7-10, 23. p.: 9-10, 29. p.: 9-13, 32. p.: 10-16, 36. p.: 14-18, 41. p.: 16-21, 48. p.: 19-22, 54. p.: 20-23, 58. p.: 22-23

A norvégok elleni utolsó mérkőzésre Vérten Orsolyát és Orbán Annamáriát nem nevezte Németh András, helyet kapott viszont a debütáló Pastrovics Melinda. A csapatokat a Miskolci Sportiskola diákjai vezették ki a pályára. Borbás Ritát a 25. válogatottsága alkalmából köszöntötte Sinka László, a Magyar Kézilabda Szövetség főttkára. Az MKSZ egyben e mérkőzés előtt búcsúztatta el az egykori válogatottakat, Bohus Beátát, Farkas Ágnest, Radulovics Bojanát és Siti Beátát.

A meccs magyar támadással kezdődött, de Mehlmann lövését végül Lunde fogta meg. Az első gólra a norvég oldalon is várni kellett, a 3. percben talált be először a kapuba Breivang. Válaszként Tóth elveszítette a labdát, majd Kristine Lunde növelte az északiak előnyét. A 4. percben a balszélről Kenyeres nem találta el a kaput, aztán az 5. percben Riegelhuth találata után már 3-0-ra vezettek a vendégek. Először a magyar válogatott irányítójának büntetője került Lunde hálójába a 6. perc közepén (1-4).

A piros-kékek folytatták az erőteljes támadásaikat, először Riegelhuth lőtte be a büntetőt, majd elkezdte gyártani a gólokat a KEK-ben a Dunaferr ellen kimagaslóan játszó Heidi Löke is. A 12. percben már 2-6 állt a táblán, amikor Görbicz ismét büntetőt értékesített. Néhány pillanattal később Tóth Tímea lőtte át a norvég falat, és ezzel máris feljött a magyar válogatott kétgólos különbségre (13. p.: 4-6).

Löke nem állt meg góljainak szaporításában, sorra fordult le erőteljesen védőiről, ha pedig nem tudott kapuba találni, akkor hétméterest harcolt ki (20. p.: 6-10). Ferling góljának, majd Görbicz hétmétereseinek köszönhetően egy gólra közelítették meg a magyar lányok a norvégokat, azonban Löke újabb találata, és az újonc Anne Kjersti Suvdal két gólja újra biztos vezetést ért - a norvégok számára (29. p.: 9-13). Az első félidőt Hornyák gyönyörű betalált ziccere és Löke utolsó találata zárta.

A második félidő elején a norvégok folytatták, ahol abbahagyták, kétszer villant meg Kristine Lunde, így hamar ismét lehagytak minket az északiak. Ekkor Tóth percei következtek, hiszen sorozatban négy gólt szerzett, és négy lett a különbség (36. p.: 14-18). Görbicz ekkor nem büntetőből talált Lunde kapujába - ez volt az irányító egyetlen akciógólja - majd ismét értékesített egy hétméterest. Azonban négy-öt gólnál feljebb nem tudtunk kerülni, hiszen mindig érkezett a válasz a norvég oldalon (45. p.: 17-22).

Ferling ismét betört a norvégok védőfalán, és csökkentette a hátrányt, de Riegelhuth az ellenkező oldalon hatalmas gólt lőtt az egész mérkőzésen egyébként jól védő Sugárnak (49. p.: 19-23). Hosszú gólcsend után az 54. percben Görbicz keze villant megint büntetőből, majd két perccel később ismételt volna, ha Lunde nem rúgja ki lábbal a mérkőzés utolsó hetesét (56. p.: 20-23).

Ezután kétszer láthatott a miskolci szurkolótábor egy-egy Szűcs-gólt, és ekkor reménykeltő volt az állás: egy gólra közelítettük meg Riegelhuthékat (58. p.: 22-23). A csoda azonban nem sikerült, hiszen a Tertnes beállósa, Hege Vikebö ahányszor megkapta a labdát, gólt szerzett (60. p.: 22-25). Ferling a másik oldalon hiába szerezte meg harmadik gólját, a győzelem nem sikerült, sőt, Riegelhuth az utolsó másodpercekben belőtte a norvégok utolsó, 26. találatát.