Négy között a németek

2006. december 14. 18:28 © handball.hu

Az első középdöntőcsoport utolsó körében a macedón válogatott várta a németeket, akik számára kizárólag a győzelem megszerzése lehetett a cél, hogy elmondhassák magukról: a Magyarország-Norvégia mérkőzés eredményétől függetlenül mindent megtettek az elődöntőbe kerülésért…

Kapkodó, pontatlan támadásokkal kezdődött a találkozó, ahol a harmadik percben hatoson kívüli megmozdulásáért a német kapust, Englertet akár ki is állíthatták volna, ám egy sárga lapos figyelmeztetéssel és egy büntetővel megúszta (melyet Radulovics értékesített). A 13. percig csak egy hajszállal pontosabban végrehajtott támadásaival tudott a német csapat két gólos előnyhöz jutni (4-6). A játék lendülete nem változott a későbbiekben sem, a meggyőzőbb német előnytől a kiválóan védő Tanja Andrejeva mentette csak meg a macedónokat. A huszonhetedik percben kapott emberhátrányukat azonban saját hasznukra tudták fordítani, majd az utolsó perc fordulóján (már emberelőnyből) ki is egyenlítettek. A félidőben az állás: 10-10.

A mérkőzés második felében sem változott az eddig kialakult kép, ami a dekoncentráltságot illeti: Jurack és Krause vezetésével 8 perc után már három góllal vezettek a németek (12-15). A két kapus továbbra is magabiztosan védett, a két csapat közti különbség kizárólag a mezőnyjátékosokon múlott. A következő szakaszban végig tartani tudták a német lányok 3-4 gólos előnyüket, majd 9 perccel a vége előtt először ennél távolabb is jutottak. Az utolsó öt percben már minden eldőlni látszott, és eszerinti játékot láthattunk. A macedónok dicséretére írhatjuk, hogy három találatig visszazárkóztak, ám így is 20-23-ra a németek hozták a meccset.

Andrej Portnoj: Úgy gondolom, hogy a német csapat képes a döntőbe jutásra. Játékosaim túl fiatalok, kevés tapasztalattal, ez ma ennyire volt elég.
Valentina Radulovics: Kicsit csalódott vagyok a németek elleni teljesítményünk miatt, de örülök, hogy különösebb sérülés nélkül utazhatunk haza. Ez jó előjel a Bajnokok Ligája-rajt előtt.

Armin Emrich: Mérkőzésről mérkőzésre egyre magabiztosabban játszottunk, és végig az lebegett a szemünk előtt, hogy hasonlóan a hazai rendezésű labdarúgó világbajnoksághoz, bebizonyítsuk, hogy nem csak az egyéni sportágak, hanem a csapatok is képesek kiugró eredményre. Külön öröm, hogy ezzel a teljesítményünkkel nem csak a jövő évi vb-re, hanem a következő Európa-bajnokságra is kvalifikáltuk magunkat.
Grit Jurack: Kemény meccset játszottunk, amelyet szerencsére meg tudtunk nyerni. A célunkat maximálisan teljesítettük, hiszen az első félidő botladozásai után összeszedettebbé vált a játékunk, s így sikerült hoznunk ezt a két pontot is. Megpróbálunk mindent megtenni, hogy a döntőbe kerüljünk.