Az osztrákok sem segítettek nekünk

2006. december 13. 18:28 © handball.hu

A tegnapi nap meglepetéscsapatára, Németországra a Norvégiától sima vereséget szenvedő Ausztria várt az első középdöntőcsoport második fordulójában. Az osztrákok nem kis megdöbbenésére az eddigi egy úrból álló szurkolótáboruk alaposan felduzzadt a mellé csatlakozó népes számú magyarok hatására.

Kellőképpen ideges játékkal kezdődött a találkozó, ahol sebességből végbevitt német gólokra hosszan megtervezett, és küzdelmes osztrák válaszok érkeztek. A félidő közepére a helyzeteiket magabiztosabban értékesítő németek három gólos előnyre tettek szert (7-10). Bárhogy is próbálkoztak az osztrákok, a védelmük továbbra sem tudott összeállni. Az utolsó percekre már mindkét csapat teljesítményén érződött a tegnapi hajtós meccsek hatása, azonban a németek még mindig jobban bírták a strapát. A harmincadik percben lőtt két német góllal a félidőben az állás: 11-19.

A szünet után sem változott különösen a játék összképe. A német kapuban Englert brillírozott, és az osztrákok eredménytelensége sem a hálóőrükön, Blazeken múlt. Az első nyolc percet 4-1-re hozta Németország (12-23). Ekkor az osztrákok ideje következett: a németek védelme agresszívvá vált, amivel büntetőkhöz juttatták ellenfelüket, valamint védelmük fellazult, így a 4-1-es periódust is ők könyvelhették el (16-24). Az osztrákok lendülete és ereje azonban ezzel a rohammal kimerülni látszott, és az 55. percben már 19-31-re ment a német csapat. Két perccel a vége előtt Ausztria a harmadik számú kapusát, Herbstet is bevetette, de a nagy különbségű vereségtől ez sem mentette meg őket. Ausztria-Németország: 22-34.

Armin Emrich: Mindenki össze-vissza számolgat, úgyhogy már azt sem tudom, mi a jó nekünk. Próbáltunk a felelősség terhe nélkül játszani, mindent megtettünk a győzelemért. A két pont bezsebelése jól jött nekünk, hiszen így már négy pontot szereztünk a középdöntőben.

Herbert Müller: A németek összetett játékot játszottak maximálisan zárt védelemmel, amivel mi sem tudtunk mit kezdeni. A játékosaim kellőképp fáradtan léptek a pályára, de azért mindent megtettek. Szép lett volna legalább pontot szerezni a németektől, de erre esélyünk sem volt. Jó lett volna Stockholmba is elutaznunk, de nekünk már az is szép eredmény, hogy bejutottunk a középdöntőbe. Sok sikert a németeknek a továbbiakban!

Tanja Logvin: Megpróbáltunk mindent megtenni, az eddig jól bevált taktikákat játszottunk, ezek többé-kevésbé be is váltak ma, de az erős német csapat ellen ez csak ennyire volt elég.