Oktattuk a lengyeleket

2006. december 13. 16:25 © handball.hu

Második Európa-bajnoki középdöntő-mérkőzésén Lengyelország ellen lépett pályára a magyar nőikézilabda-válogatott, amely százszázalékos formajavuláson átesve 37-21-es győzelmet aratott. A sorsdöntő, Norvégia elleni összecsapásra csütörtök este, 19.15-kor kerül sor.

Eredmény, Európa-bajnokság, középdöntő, I. csoport, 2. forduló:
Magyarország - Lengyelország 37-21 (16-9)
Göteborg
v.: Hallberg, Hagen (svéd)
gól: Tóth T. 9, Görbicz 6/3, Szamoránsky P. 5, Kirsner 5, Vérten 3, Mehlmann 2, Szűcs 2, Kovacsicz 1, Siti E. 1, Borbás 1, Ferling 1, Hornyák 1, illetve Siódmiak 6, Kudlacz 5/4, Polenz 2, Zaleczna 2, Jacek 2, Damiecka 1, Jochymek 1, Wypych 1, Duda 1
hetes: 3/3, illetve 4/4
kiállítás: 10, illetve 6 perc

Lengyelországgal korábban 68-szor meccseltünk, s 56 győzelem, illetve 4 döntetlen mellett 8-szor szenvedtünk csak vereséget. Utoljára tavaly augusztusban győztünk, amikor a balatonfüredi Pannon-kupán 23-18-ra nyert együttesünk.

A találkozót a magyar válogatott kezdte, s öt perc alatt egyértelműsítette, túltette magát a németek elleni kudarcon. Sőt, lehet, még tanult is belőle, mert ahogy egy nappal korábban Jurackék játszottak velünk, úgy oktattuk a lengyeleket.

Zenon Lakomy szövetségi kapitány a 8. percben kikérte idejét, akkor már 5-0-ra vezetett együttesünk, Polenzék először a 11 percben mattolták Pálingert, aki az az első negyedórában 91 százalékkal védett (11 kapura lövésből 10-et megfogott), félidőben a védési hatékonyság még mindig 59 százalék volt (22/13).

Védekezésben könnyedén hatástalanítottuk az átlövőket, ezáltal a beállós megjátszása sem válhatott olyan hatékonnyá, mint a németek esetében, s ismét működött a nagy fegyver, a lerohanás.

Ugyan 12-4-ről 13-8-ra még felkapaszkodott az ellenfél, egy Németh-időkérés utáni „feltámadással” 16-9-cel zárult a félidő.

A második játékrészt 6-0-s rohammal kezdte együttesünk, 22-9 után már a legoptimistább lengyel, és a legpesszimistább magyar drukkerek sem remélhették, hogy drasztikus fordulat következik be a játékban.

Az eredmény plusz 8 és 15 között ingadozott, a vége 37-21 lett. Hogy a nagykülönbségű győzelem mennyire kovácsolta össze ismét a csapatot, s hozta vissza a lányok önbizalmát, az a csütörtöki, 19.15-kor kezdődő Norvégia elleni összecsapáson kiderül.