A franciák voltak a jobbak

2006. december 17. 15:01 © handball.hu

A szombati elődöntőket elbukó két fáradtnak tűnő alakulat csapott össze az európa-bajnoki bronzérem megszerzéséért. A franciák és a németek küzdelméből Nicolasék jöttek ki győztesen, akik második félidei lehengerlő játékukkal 29-25-re múlták felül ellenfelüket.

A Hovet Sportcsarnok előtt fél órával a találkozó előtt jegyüzérek árulták a mai bronz- és aranycsatákra szóló belépőket, mégis alig 1500 néző tekintette meg a Franciaország-Németország mérkőzést.

A továbbra is csúcsformában kézilabdázó Grit Jurack három bombájával a németek kezdtek jobban (2-4), majd mindkét oldalon technikai hibák, labdaeladások tömkelegét láthattuk. Kissé összeszedték magukat a franciák, és a továbbra is jól teljesítő Spincer hétméteresével 7-6-ra át is vették a vezetést. A németek azonban nem engedték őket elhúzni, ehhez Woltering védéseivel nagyban segítette őket (8-8). Továbbra sem bírtak egymással a csapatok, bár a franciák néhány sikeres lerohanással kissé elhúztak a félidőre (14-11).

Pontatlan passzok és szétesett védelem jellemezte a németek szünet utáni játékát. Nem is jelentett különösebb gondot a franciáknak a gólszerzés, s hat perc után már 19-13 állt az eredményjelzőn. Nicolas a szünetben dekázással mulatta az időt, ez pedig jó felkészülésnek bizonyult, hiszen szinte mindent kapujára tartó labdát megfogott (20-15). Szinte nem is tudtak gólt szerezni ebben a periódusban a németek, hiszen vagy a kapufát lőtték szét, vagy a pálya szélén dolgozó fotósokat. Spincer ekkor meglőtte hetedik gólját is, és Cano is utolérhetetlen volt (24-18). Hiába tolták ki védelmüket egész a kilences vonalig a németek, villogtak a „régi motorosok”, Wendling és a visszatérő Pecqueux-Rolland is. Válaszul Baumbach háromszor is betalált egymás után, ám elegendő idő már nem volt a meccs megfordításához. 29-25-ös győzelmével Franciaország szerezte meg a bronzérmet. A győztesekkel együtt ünnepelt a csapat mellett dolgozó Szabó Edina a pálya szélén.

Armin Emrich: Túl sok buta hibát vétettünk, és itt a kis döntőben minden azon múlt, hogy ki tud tovább koncentrálni, minél kevesebb hibával és nagyobb motivációval játszani. Ebben ma a franciák voltak a jobbak. Az utolsó másfél évben komoly fejlődésen ment át a csapatunk. Annak ellenére, hogy ma vesztettünk, mindenképp hatalmas eredmény az elődöntőbe kerülés, hiszen ezzel egyenes ágon kvalifikálódtunk a következő két világversenyre, így nem kell selejtezőkkel bajlódnunk.
Grit Jurack: Kiválóan játszottunk az Európa-bajnokságon, különösképp a magyarok ellen. Több fiatal játékosunk is van, és még semelyikünk sem játszott elődöntőt világversenyen, ezért nincs elég tapasztalatunk.
Nadine Krause: Sok hibával játszottunk, a francia csapat frissebbnek tűnt. Örülök, hogy ilyen jól játszottunk a kontinensversenyen. Nem tudok most arra gondolni, hogy én lettem a torna gólkirálynője, mert még nem tudtam magam túltenni az elvesztett bronzmeccsen.

Olivier Krumbholz: Érthetően örülünk, hiszen nem gondoltuk előzetesen, hogy érmet nyerhetünk. A legfontosabb az volt, hogy novemberben rengeteget dolgoztunk. Több védekezési rendszert is alkalmazunk, és a kapusaink is kiválóak. Játékosaim igen elkeseredettek voltak a tegnapi vereség után, és megfogadtuk, hogy az éremért mindent megteszünk.
Raphaelle Tervel: Meghozta a munka a gyümölcsét ezzel az éremmel. Mindenki lehetőséget kapott az Eb-n, és külön köszönet illeti a csapat körül dolgozó stábot.
Stéphanie Lambert: El sem tudtam volna képzelni, hogy érmet nyerhetünk. A játékom elég ingadozó, ezért köszönöm az edzőmnek, hogy bizalmat szavazott nekem.