Esélyük sem volt a macedónoknak

2006. december 13. 20:39 © handball.hu

Mindössze tizenhárom gólt tudott lőni Macedónia a norvég válogatottnak. Bár a lőtt gólok alapján úgy gondolnánk, hogy látványos játékkal, magabiztosan utasította maga mögé Norvégia a mai ellenfelét is, de a látottak alapján ez cseppet sem a realitás...

A mérkőzés lendületesen, ám koncepció nélküli támadásokkal kezdődött, egyedül a kapusok tudtak fejben is a pályán lenni. A macedónok maximálisan fel tudtak nőni a norvégokhoz, sőt akár el is húzhattak volna, ám túl sok lövésük pattant ki a kapufáról, illetve egymást követően két büntetőt is kihagytak, amit a túloldalon "meg is háláltak" nekik. A 18. percben, 6-9-es állásnál Andrej Portnoj időt is kért, hogy összerántsa a támadásokat. Sok eredménye azonban nem lett a lépésének, hisz a következő három gól is norvég játékos nevéhez fűződött. A macedónok egy ideig még tartották az ellenfelet, de a szünet előtt már hat gólos hátrányba kerültek, ráadásul a harminc perc letelte után még egy időn túli szabaddobásból megszerezte ötödik találatát is Linn-Kristin Riegelhuth. A csapatok így 10-17-es állással vághattak neki a második félidőnek.

Döcögősen indult a következő játékrész is, az első nyolc percet mindössze 1-2-re produkálták a csapatok. Ekkor a macedónok kettős emberhátrányba kerültek, de egy kapott góllal megúszták ezt a periódust is (12. perc: 11-20). A játék iramát jól jellemzi, hogy a félidő második macedón góljára a 47. percig kellett várnia a közönségnek. Az utolsó tíz perc sem hozott sokkal több izgalmat, mint az első ötven: kevés gól a norvég, és még kevesebb a macedón oldalon. Ötlettelen támadások, fejetlen védekezések, kevés gól, kötelező norvég strigula... A vége: 13-28.

Andrej Portnoj: Ellenfelünk fizikálisan múlt felül múlt felül minket, ráadásul kapusuk, Terese Pedersen kiválóan védett. Biztos vagyok benne, hogy a norvégok a döntőbe kerülnek.

Valentina Radulovics: Nagyon nehéz a norvégok ellen játszani, hiszen ők régóta együtt vannak, ezért hihetetlenül jó egységet alkotnak.

Marit Breivik: Az eredménnyel elégedett vagyok, de a második félidei teljesítményünkkel nem. Ekkor nem dobtunk annyi gólt, mint amennyi tőlünk elvárható lenne. Többet vártam volna a lányoktól, de Terese Pedersen kapussal elégedett vagyok.