Angola és Norvégia is a nyolc között

2011. december 11. 17:21 © handball.hu

Santosban a vb-nyolcaddöntőben elsőként Angola találkozott Dél-Koreával, és egy végletekig kiélezett harcot nyert meg megérdemelten. Ezt követően Norvégia verte lazán, tizenkét góllal Hollandiát.

XX. nőikézilabda-vb, nyolcaddöntő
Norvégia
34 (15)
Hollandia
22 (11)
Brazília, Santos, Santos Aréna, 640 néző
Játékvezetők: Jesus Nilson Aires Menezes, Rogéro Aparecido Pinto (brazilok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc

Elég langyos hangulatban és gyenge kísérletekkel vette kezdetét ez a nyolcaddöntő. A hollandok szépen tartották magukat, támadójátékukat főként a beállós pozícióra kihegyezve (12. perc: 5-6), és a kapusuk, van der Wal is jó napot fogott ki (15. perc: 5-7). Ekkor jött el a szakasz, mikor a kontrákból építkezve Norvégia fordított (20. perc: 9-7). Hollandia létszámhátrányban is betalált, majd Lamein góljával megint hozzá került a vezetés (24. perc: 9-10). Társai egyre többször játszották meg a labdát Lökére, és alapvetően egyre aktívabb teljesítményt nyújtottak a norvégok, így a félidő végére már négygólos előnyt könyvelhettek el (15-11).

A hollandok védelme sokkal keményebbé vált a szünet után, felismerték, hol rontották el az első játékrész hajráját. A norvégoknak még nehezebb dolga lett, „talált gólok” nagyon elvétve estek. A 44. percben döntött Henk Groener a kapuscsere mellett, ekkor öt egységnyi volt a két csapat közti különbség (22-17). Talán ekkor kezdett a mezőnyjátékosok ereje is fogyni, Lunde Haraldsen pedig csak ott folytatta, ahol azt a 45%-kal hozott első harminc percben abbahagyta (46. perc: 24-17). Hollandia eddigi kemény védelme lassan teljesen szétszakadt, így Snorroeggen soros bombájával az 52. percben már tíz volt a különbség (29-19). Bontéknak ekkor már semmi sem úgy sült el, ahogy szerették volna, és a hátralévő időben egy-két szép egyéni megoldáson kívül semmi hasznosat sem tudtak felmutatni. Végeredmény: 34-22.

A mérkőzés legjobb játékosa: Heidi Löke

Norvégia a negyeddöntőben a Románia - Horvátország mérkőzés győztesével játszik.

Dél-Korea
29 (13)
Angola
30 (13)
Brazília, Santos, Santos Aréna, 650 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 14 perc Kiállítások: 4 perc

Angola védekezése most is jól működött, ennek köszönhetően egy 0-3-as sorozattal nyitották a meccset. Az alacsony koreaiak nem igazán tudták érvényesíteni ekkor a gyors irányváltoztató mozgásukat, és a magas angolai lányokat sem tudták megfelelő távolságban tartani kapujuktól (11. perc: 3-6). Ju Hui egymást követő ziccer-hárításai és a francia bírópáros hölgyek folyamatos beavatkozásai aztán lassacskán meghozták a várt hatást, egyre zárkózott Dél-Korea (15. perc: 5-6). 5-8-nál emberhátrányban kapus helyett mezőnyjátékost küldött be Korea, ami majdhogynem angolai kapusgóllal végződött, ám a kontra az ázsiaiaknak kedvezett. Egyébként is egyre bátrabban támadtak a koreaiak, akik rájöttek arra, hogy az ellenfél falában keletkező réseken keresztül tudnak legkönnyebben kapura lőni, és betalálni, nem kell beljebb verekedniük magukat. Ám az afrikaiak is résen voltak, és mikor szorult a hurok, rögtön lazítottak rajta. (27. perc: 10-12). Jung Ji Hae lövése után a mérkőzés folyamán először egyenlített Korea (12-12), majd a vezetésért is támadhatott, ám a helyzet kimaradt, a sárga-feketéknek viszont volt válaszuk erre. Az utolsó ötven másodpercre emberhátrányba került Angola, ám sikerült egálra hozni a félidőt (13-13).

A meccs folytatásában egy értékesített büntetővel vette át a vezetést Korea, majd a következővel növelte azt (33. perc: 15-13), Marcelina Kiala és Calandula azonban gyorsan kiegyenlített, és Barros belőtt hetese visszahozta az eredeti felállást (35. perc: 15-16). A nyitott védelemre nyitott védelem volt a válasz, és a gólok is oda-vissza estek. Az angolai játékosok egyre sűrűbben igényeltek ápolást, de Marcelina Kiala állta a sarat, és képes volt egymaga a meccs állását megfordítani (44. perc: 19-20). Kim On A találataira képtelenség volt felkészülni, olyan váratlanul, és hihetetlen szögből érkeztek. A 49. percben, szabálytalanság közben sérült meg Marcelina Kiala, aki így úgy hagyta el két percre a játékteret, hogy ölben vitték le onnan. Társainak nélküle is állni kellett a sarat, és úgy tűnt, tuják is tenni azt (53. perc: 27-27), és a csarnok ütemes rigmussal is őket segítette (57. perc: 27-29). Korea nem tehetett mást létszámhátrányban, mint hogy ismét mezőnyjátékost küldjön be a kapus helyett, ám a nekik megítélt büntető kimaradt, és a következő támadás szintúgy. Az ázsiaiak már szinte félpályára jöttek ki emberfogásra, és ez be is vált. Az utolsó percre érve egyetlen gól volt Angola előnye (28-29), és ő kezdte a támadást. Luisa Kiala megint a teljesen vert helyzetből talált be, mire Woo Sun Hee gólja már csak szépítést jelenthetett. Végeredmény: 29-30.

A mérkőzés legjobb játékosa: Kim On A

Angola a negyeddöntőben a Dánia - Japán meccs győztesével találkozik.