Következik Brazília

2008. augusztus 10. 22:26 © handball.hu

A brazilok legutóbb Franciaországban vettek részt a házigazdák által megrendezett előolimpiai tornán, amelyen a negyedik helyet szerezték meg.

Először a világbajnok oroszoktól, majd a franciáktól, végül pedig a románoktól kaptak ki. Májusban az európai nemzetközi kupákban szereplő játékosok nélkül állt ki a csapat Olaszországban, a hatos tornán ötödikek lettek, miután az ukránok, a kínaiak és az angolaiak ellen szenvedtek vereséget.

Márciusban egy portugáliai tornán szerepeltek, ahol Kína mögött a második helyet szerezték meg úgy, hogy Izlandot, Törökországot és Norvégiát verték, majd a döntőben Kína állt ellen a csapatnak.

A decemberi vébén tizennegyedik helyezést értek el. A csoportmérkőzések során Ausztrália ellen nyertek, Macedóniától kikaptak, Oroszország ellen pedig döntetlen eredmény született. Az Elnöki kupában Kazahsztán és Ausztria ellen győztek, majd Ukrajna ellen elbuktak.

A világbajnokság előtt, novemberben egy franciaországi tornán a lengyeleket, Tunéziát, majd a házigazdákat verve végeztek az első helyen.

Októberben, a Világkupán dán és orosz siker született ellenük, egyedül az ukránok szenvedtek vereséget tőlük.

Az olimpia első mérkőzésén a németek ellen kétgólos vereséget szenvedtek, ám a félidőben még egy góllal vezettek. A németek aztán a második félidő első negyed órájában kilenc gólt lőttek a brazil hálóba, ezalatt azonban egyetlen válasz sem érkezett, s végül a Santos, Piedade, Nascimento hármas segédletével állították be a 24-22-es végeredményt. Ezen a mérkőzésen Masson 13 lövést védett a kapujára érkező 32-ből (41%), Zoqbi de Paula pedig 5 védést mutatott be 10-ből (50%). A mezőnyjátékosok 45 lövéséből 22 gól született, amely 49%-os teljesítmény.

A brazilok tizenegy kézilabdázója Európában játszik: Spanyolországban (5), Franciaországban (2), Ausztriában (2), Macedóniában (1), Dániában (1) és Németországban (1).

A magyarok legutóbb egy brazíliai túrán találkoztak a hétfői ellenféllel, 2006 júniusában. A három barátságos mérkőzésen egy győzelem (28-25), egy döntetlen (34-34) és egy vereség (30-31) született.

A mérkőzésre magyar idő szerint hétfőn, hajnali 4.45-kor kerül sor.