Megdolgoztak pontjaikért a franciák

2010. december 12. 16:06 © handball.hu

A nem éppen a legfényesebben sikerült csoportkör után most a középdöntőben bizonyíthatnak a tavalyi vb-ezüstérmes franciák. Első ellenfelük, Hollandia sem csak asszisztálni jött át Larvikból Lillehammerbe, és csatára is késztette őket.

X. Nőikézilabda-Eb, II. középdöntő-csoport, 1. forduló
Hollandia
21 (10)
Franciaország
23 (13)
Lillehammer, Håkons Hall, 2685 néző
Játékvezetők: Matija Gubica, Boris Milošević (horvátok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc

Mindkét oldalon jó védekezéssel, és ennek is köszönhetően biztos kezű kapusmunkával indult a találkozó, melynek első akciógóljára hat percet kellett várni (2-1), és azok száma ezután sem gyorsan szaporodott. A hollandok szívósan küzdöttek, és habár 4-6-nál még hátrányban voltak, rövid idő alatt fordítottak (21. perc: 8-6). Látszott, hogy a megfelelő hőfokot egyik együttes sem tudja elérni ahhoz, hogy az ellenfél elbizonytalanítására is alkalmas sorozatot alkosson. Leynaud és Dembele tartotta a lelket a franciákban, akik a játékrész véghajrájában visszavették a vezetést, és meg is tartották azt. Félidőben: 10-13.

A hollandok a folytatásra úgy tűnt, behúzva hagyták a kéziféket: bár a védelmükre nem nagyon lehetett ekkor sem panasz, de a pálya másik felén tanácstalan támadásokat vezettek, és fontos ziccereket hagytak ki (41. perc: 11-16). Gyakorlatilag nem a franciák voltak ennyivel jobbak, hanem ők maguk nehezítették meg a dolgukat. 15-18-nál kettős emberhátránnyal kellett a kékeknek megküzdeni, mikor is az eddig is vitézkedő Hilster találataival visszahozták magukat a narancssárgák a meccsbe (49. perc: 17-18). A galloknál ezután már az is előfordult, hogy a kapusuk a félpályán túl részt vett támadásban. Visser a büntetők értékesítése mellett akcióban is szaporította a góljait, így az 58. perc végén is nyitott volt még minden (20-21). Hollandia hétmétereshez jutott, és Visser ezúttal sem hibázott. Az utolsó percben Spincer büntetőjét Klijn nem tudta hárítani, a holand kontra kimaradt, de az ezt követő lerohanásra újból büntetőhöz jutott Francaország, Spincer lövése pedig már a két pontot érte csapatának. Végeredmény: 21-23.

A mérkőzés legjobbjai: Maura Visser (Hollandia); Amandine Leynaud (Franciaország)